Groźby w rosyjskiej telewiji. Z Warszawy nic nie zostanie po 2 sekundach [WIDEO]

i

Autor: Twitter/NEXTA,z rzut ekranu, Wikipedia CC, 2012, Fot. Vitaly V. Kuzmin Groźby w rosyjskiej telewiji. "Z Warszawy nic nie zostanie po 2 sekundach" [WIDEO]

Groźby w rosyjskiej telewiji. "Z Warszawy nic nie zostanie po 2 sekundach" [WIDEO]

2022-03-23 17:08

Wojna w Ukrainie trwa już blisko miesiąc. Bez przerwy trwa bombardowanie domów mieszkalnych, schronów czy szpitali. Atakowane są też korytarze humanitarne, a według ukraińskiej rzeczniczki praw człowieka mieszkańcy wschodniej części kraju są wywożeni na terytorium Rosji, gdzie zabierane im są paszporty i telefony komórkowe. W rosyjskiej telewizji pojawiły się groźby dotyczące ataku na Warszawę.

Od miesiąca trwa bombardowanie Ukrainy przez wojska rosyjskie. Według oficjalnych danych Organizacji Narodów Zjednoczonych, od początku wojny zginęło 953 cywilów w tym 78 dzieci. 1557 osób zostało rannych. - Rzeczywiste liczby są znacznie wyższe, szczególnie na obszarach niekontrolowanych przez ukraiński rząd, ponieważ informacje z niektórych miejsc, w których toczyły się intensywne walki, są opóźnione, a wiele doniesień wciąż czeka na potwierdzenie - napisano w dokumencie.

Czytaj także: Mieszkańcy Donbasu przymusowo wywożeni do Rosji. "Odbiera się im ukraińskie dokumenty i telefony"

Rosja wciąż nie przyznaje się do zbrodni w Ukrainie. Mieszkańcy są przekonani o słuszności "specjalnej operacji wojskowej", a za sprzeciwianie się polityce Putina czy mówienie wprost o wojnie wywołanej przez Rosję, zgodnie z nowym prawem, grozi 15 lat więzienia. Rosyjską propagandę wspierają media. To właśnie podczas programu emitowanego na jednym z głównych rosyjskich kanałów propagandowych pojawiły się groźby ataku nuklearnego na Polskę i wojny z krajami bałtyckimi.

- Jeśli chcecie pozwolić na tę interwencję [misję pokojową NATO (przyp. redakcji)] - tak, będzie wojna nuklearna. Będzie wojna nuklearna i musicie zrozumieć, wy odważni Polacy, że z waszej Warszawy nic nie zostanie po dwóch sekundach - zagroził propagandysta.

Czytaj także: Charków. Rosjanie zbombardowali cmentarz wojenny. Spoczywają tam polscy żołnierze

- Myślę, że te kraje - Litwa i Polska - zachowują się zbyt niegrzecznie. Oni nie rozumieją, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z nimi szybciej niż z Ukrainą - podkreślił.

Podczas programu propagandysta przewidział też plany Rosji dotyczące zdobycia Ukrainy. Wideo z rozmowy udostępniamy poniżej.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Stolice państw świata. To nie zawsze największe miasta, więc uważaj!

Pytanie 1 z 15
Jakie miasto jest stolicą Australii?
Remontują były dom dziecka dla uchodźców z Ukrainy
Źródło: Groźby w rosyjskiej telewizji. "Z Warszawy nic nie zostanie po 2 sekundach" [WIDEO]