Dom Jarosława Kaczyńskiego

i

Autor: www.google.com/maps

Google Street View - dom Jarosława Kaczyńskiego ZAMAZANY! Czemu go nie widać?

2021-04-23 11:27

Po wyszukaniu w Google Street View domu Jarosława Kaczyńskiego widzimy... zamazany obraz. Zauważył to jeden z warszawskich dziennikarzy. Czemu nie można zobaczyć miejsca zamieszkania polityka? Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Dom Jarosława Kaczyńskiego stał się w ostatnich czasach bardzo często wyszukiwaną w internecie frazą. Wiele osób chce zobaczyć, jak wygląda miejsce zamieszkania polityka. Inni pragnęli poznać lokalizację, by udać się tam w czasie jednego z licznych protestów, które miały miejsce w Warszawie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Do niedawna dom Jarosława Kaczyńskiego w dzielnicy Żoliborz, można było obejrzeć dzięki Google Street View. Ku zaskoczeniu warszawiaków i warszawianek, obecnie, po wyszukaniu adresu w podglądzie ulic, zobaczyć możemy tylko rozmazany prostokąt. Na swoim Twitterze zwrócił na to uwagę Szymon Jadczak. Dziennikarz dodał, że w ten sposób zamazywane są między innymi obiekty strategiczne dla państwa. Pojawia się pytanie, dlaczego nie możemy zobaczyć domu Jarosława Kaczyńskiego na Google Street View?

11-letnia Martyna liczy w głowie szybciej, niż dorośli na kalkulatorze!

Dom Jarosława Kaczyńskiego zamazany - z tej opcji Street View może skorzystać każdy

Jak się okazuje, zamazanie domu Jarosława Kaczyńskiego w Google Street View nie musiało się wiązać z żadną ingerencją służb. Opcja zamazywania jest bowiem dostępna dla wszystkich internautów. W zakładce "zgłoś problem" wystarczy wypełnić krótki formularz i podać powód, dla którego chcemy zamazania obiektu. Dom polityka wciąż można zobaczyć zmieniając datę w Google Street View, jednak w widoku ustawionym po najświeższej aktualizacji, budynku na Żoliborzu nie zobaczymy. Jadczak sugeruje, że to sam Jarosław Kaczyński wypełnił odpowiedni formularz na stronie map google.

Źródło: Google Street View - dom Jarosława Kaczyńskiego ZAMAZANY! Czemu go nie widać?