Godzina dla Ziemi w Warszawie - o której zgasną światła?

i

Autor: PIRO4D fot. PIRO4D

Godzina dla Ziemi w Warszawie - o której zgasną światła?

2021-03-26 12:07

Już w najbliższy weekend, w sobotę 27 marca o godz. 20.30, po raz 14. odbędzie się globalna akcja „Godzina dla Ziemi”. Tego dnia o tej godzinie na całym świecie miliony ludzi i instytucji zgaszą na godzinę światło by pokazać, że przyszłość planety nie jest im obojętna. To jednak symboliczny gest. Jak możemy dbać o planetę na co dzień?

Godzina dla Ziemi odbędzie się także w Warszawie. Jak informuje WWF, na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki pojawiło się wezwanie do działania. "Projekcja z widokami falującego morza zajęła przestrzeń frontalnej elewacji PKiN. Obrazy przypominają, co możemy stracić. Morze Bałtyckie to dla wielu z nas nie tylko cenna przyroda, ale też... całe morze wspomnień. Wakacje, spacery po plaży, szum fal, widok zachodzącego słońca. To wszystko może stać się tylko wspomnieniem. Jednak nie jest jeszcze za późno, aby ratować Bałtyk. Działajmy w imię wszystkiego co w nim kochamy" - apelują działacze organizacji.

Godzina dla Ziemi nie tylko od święta

Choć Godzina dla Ziemi to symboliczny gest warto pamiętać, że o planetę można i warto dbać na co dzień. To właśnie długofalowe działania przynoszą realne skutki! By zmniejszyć emisję CO2 dostawcy prądu stopniowo zwiększają udział OZE w miksie energetycznym, tym samym odchodząc od węgla. My, jako odbiorcy, również możemy mieć na to wpływ m.in. obniżając zużycie energii elektrycznej poprzez wymienianie żarówek na energooszczędne, niepozostawianie sprzętów w trybie stand by czy wybieranie sprzętów AGD wysokiej klasy energetycznej. Ale to nie wszystko. O planetę można także dbać zmniejszając nasz konsumpcjonizm, segregując odpady czy ograniczając spożycie mięsa! Warto też zmniejszać zużycie plastiku oraz używać własnych termicznych kubków do kawy zamiast jednorazowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak rozpoznać, że ktoś zażywał narkotyki psychostymulujące? (ecstasy, MDMA, kokaina, amfetamina)
Sonda
Czy jesteś za zniesieniem handlu w niedziele?
Źródło: Godzina dla Ziemi w Warszawie - o której zgasną światła?