Gigantyczne kolejki przed popularnym sklepem meblowym! IKEA wstrzymuje działalność w Rosji! [WIDEO]

i

Autor: Twitter/NEXTA, zrzut ekranu Gigantyczne kolejki przed popularnym sklepem meblowym! IKEA wstrzymuje działalność w Rosji! [WIDEO]

Gigantyczne kolejki przed popularnym sklepem meblowym! IKEA Wstrzymuje działalność w Rosji! [WIDEO]

2022-03-03 17:37

Gigantyczne kolejki przed popularnym sklepem meblowym. IKEA ogłosiła, że wstrzymuje działalność w Rosji i Białorusi. Decyzja jest związana z wojną w Ukrainie, w której już zginęły setki osób. Rosyjskie wojska bombardują szkoły, przedszkola, żłobki czy szpitale. W związku ze stale zaostrzającym się konfliktem, Unia Europejska, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone nakładają na Rosję i Białoruś kolejne sankcje.

Zamknięta przestrzeń powietrzna, zamrożenie majątków oligarchów czy wykluczenie rosyjskich banków z systemu SWIFT. W związku z brutalną wojną w Ukrainie wobec Rosji nakładane są kolejne sankcje. Polskie sklepy rezygnują ze sprzedaży rosyjskich i białoruskich produktów - nie chcą wspierać rosyjskiej gospodarki i finansować wojny. Wiele potężnych sieci sklepów, które mają swoje oddziały na całym świecie wycofuje się z rosyjskiego rynku. Decyzję o wstrzymaniu działalności na terenie Rosji podjęła m.in. IKEA.

- Wyniszczająca wojna w Ukrainie jest tragedią humanitarną, a nasze najgłębsze współczucie i troska dotyczą milionów ludzi, którzy ucierpieli w jej wyniku. Najpilniejsze działania IKEA miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników IKEA oraz ich rodzin. Grupa Inter IKEA i Grupa Ingka podjęły decyzję o wstrzymaniu działalności IKEA w Rosji i Białorusi - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Oznacza to, że Grupa Inter IKEA:

  • całkowicie wstrzymuje eksport i import do i z Rosji oraz Białorusi, 
  • całkowicie wstrzymuje działalność wszystkich fabryk IKEA Industry w Rosji.
  • całkowicie wstrzymano także dostawy od wszystkich poddostawców z obu krajów.

Pełną treść oświadczenia znajdziesz >>TUTAJ<<.

Gigantyczne kolejki do sklepów IKEA w Rosji

Decyzja o zamknięciu sklepów IKEA w Rosji spowodowała, że mieszkańcy masowo udali się do oddziałów. Na zamieszczonych w sieci materiałach wideo widać gigantyczne kolejki - zarówno przed wejściem do sklepu czy przy kasach. Klienci zapełniali wózki produktami IKEA.

Wideo znajdziesz poniżej:

O zamknięciu oddziałów w Rosji zadecydowały także m.in. MANGO, H&M czy Jysk.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Smaki Ukrainy - rozpoznaj lub poznaj tradycyjne dania ukraińskie!

Pytanie 1 z 16
Zupa na mięsnym wywarze z warzywami, wśród których prym wiodą buraki to:
Jak będzie trzeba się bić to wrócę na Ukrainę, żeby moje wnuki żyły w wolnym kraju
Źródło: Gigantyczne kolejki przed popularnym sklepem meblowym! Wstrzymuje działalność w Rosji! [WIDEO]