Jednak będą! Fotoradary staną na wjeździe do tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy

i

Autor: Pixabay Jednak będą! Fotoradary staną na wjeździe do tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy

Jednak będą! Fotoradary staną na wjeździe do tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy

2021-08-23 15:55

Miało ich nie być, ale jednak będą! Dwa fotoradary staną przy wjeździe do tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Ich montażu domagali się m.in. mieszkańcy Ursynowa i radni. Urządzenia mają poprawić bezpieczeństwo na stołecznych drogach. Nie brakuje jednak głosów, że to za mało, by zniechęcić piratów drogowych.

Nowe fotoradary w Warszawie

Miało ich nie być, ale jednak będą. Przy wjeździe do tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy zostaną ustawione dwa fotoradary. Domagali się ich m.in. mieszkańcy i radni Ursynowa.

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?

- Wprowadzenie kontroli przy użyciu tzw. fotoradarów jest już realizowane we współpracy i za zgodą GDDKiA. Rozwiązanie to uzyskało także pozytywną opinię policji - mówi rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Monika Niżniak.

Fotoradary to za mało?

- Fotoradary to dobry ruch, ale to nadal za mało - odpowiada Kuba Czajkowski z inicjatywy Miasto jest nasze.

- Mieszkańcy Ursynowa, rada dzielnicy Ursynów oraz GDDKiA od dłuższego czasu wnioskowali o zamontowanie w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy odcinkowego pomiaru prędkości. To jest rzeczywiste rozwiązanie. Dwa fotoradary nie rozwiążą tej kwestii - tłumaczy Kuba Czajkowski.

ESKA XD #029 - ELIF, TANIEC Z GWIAZDAMI, SEKRETY TOUR DE POLOGNE

Inspektorat Transportu Drogowego nie wyklucza odcinkowego pomiaru prędkości. I zapowiada prace zmierzające do zakupu i montażu takich urządzeń.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Jednak będą! Fotoradary staną na wjeździe do tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy