Najgorsza firma roku

i

Autor: pixabay.com Najgorsza firma roku

Wybrano NAJGORSZĄ FIRMĘ ROKU - niemal wszyscy korzystamy z jej usług!

2021-12-30 14:49

Wiemy, jaka firma zyskała miano najgorszej w 2021 roku! Uczestnicy plebiscytu Yahoo! Finance uznali, że na ten wątpliwy zaszczyt zasługuje przedsiębiorstwo, z którego usług korzystamy niemal wszyscy. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Najgorsza firma roku 2021. wybrana! Poznaliśmy ją po ogłoszeniu wyników plebiscytu zorganizowanego przez Yahoo! Finance. Biznesowy serwis poprosił 1541 respondentów o ocenę różnych przedsiębiorstw o zasięgu globalnym. Aż 8% z nich negatywnie oceniło firmę, z której usług korzystają miliardy ludzi na całym świecie. Zapewne każdy czytający te słowa domyśla się już, że chodzi o Facebooka, który w 2021 przeszedł rebranding - gigant Marka Zuckerberga działa obecnie pod nazwą Meta. Firma, do której należy jedna z największych platform społecznościowych, zdobyła o 50% więcej negatywnych głosów od drugiego pod tym względem przedsiębiorstwa - Alibaba (Aliexpress). Czym Facebook zasłużył sobie na miano najgorszej firmy? Wpływ miało na to wiele czynników. O tym w dalszej części artykułu.

Pozdrowienia z Końca Świata

Firma Zuckerberga krytykowana z każdej strony

W 2021 Facebook mierzył się z największym od początku swojego istnienia kryzysem wizerunkowym. Na światło dzienne wypływały kolejne skandale, a firma nie potrafiła skutecznie działać w podstawowych obszarach, jak chociażby bezpieczeństwo danych. Wszystko to znalazło swoje odbicie w wynikach plebiscytu.

Nie pomógł rebranding i zapowiedzi stworzenia metaverse - wirtualnej rzeczywistości nowej jakości. Użytkownicy i użytkownicy negatywnie ocenili Facebook/Meta za cenzurę treści, nieskuteczną walkę z dezinformacją, wycieki danych, szkodliwy wpływ Facebooka i Instagrama na zdrowie psychiczne młodzieży, nieuczciwą konkurencję z innymi mediami, niszczenie debaty publicznej, przyczynienie się do wzrostu prawicowego ekstremizmu oraz podkopywanie demokracji na całym Świecie. Wszystkie te obszary przenikają się, a firmie coraz trudniej zapanować nad dezintegracją swojego prospołecznego wizerunku.

Najlepsza firma świata to także wielka korporacja

Yahoo! Finance wskazało też na najlepszą firmę. Na podstawie analizy wyników rynkowych wybrano innego giganta - Microsoft.

Źródło: finance.yahoo.com

Źródło: Wybrano NAJGORSZĄ FIRMĘ ROKU - niemal wszyscy korzystamy z jej usług!