EURO 2021. Zagraniczne media: Polacy faworytem!

i

Autor: Cyfra Sport EURO 2021. Zagraniczne media: Polacy faworytem!

EURO 2021. Zagraniczne media: Polacy faworytem!

2021-06-14 10:07

EURO 2021 trwa a od piątku, a dzisiaj Polacy zagrają swój pierwszy mecz na mistrzostwach! Naszym rywalem będzie reprezentacja Słowacji. Zagraniczne media wskazują, że to Polacy są faworytem dzisiejszego spotkania! Jakie argumenty przemawiają za tym, że to my powinniśmy odnieść zwycięstwo i wrócić z Sankt Petersburga w dobrych nastrojach?

Euro 2021 trwa kilka dni i podczas nich mieliśmy kilka niespodzianek. Czy dzisiaj będzie kolejna? Oby nie, bo to Polacy są stawiani przez zagraniczne media w roli faworyta meczu Polska-Słowacja. W niedzielę na stadionie w Gdańsku odbył się ostatni trening naszej kadry i popołudniu piłkarze wylecieli do Sankt Petersburga. Wcześniej zrobili także testy na koronawirusa i wszystkie dały wynik negatywny. To dobry znak, ponieważ Paulo Sousa będzie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy. Mecz ze Słowacją to nasz debiut na Euro 2021, a jak wiemy debiuty bywają ciężkie. Zagraniczne media jednak widzą w nas faworyta i popierają to silnymi argumentami. Jakimi?

Euro 2021: Polska faworytem meczu ze Słowacją

Jak podaje PAP w ocenie rosyjskich mediów Polacy będą faworytami poniedziałkowego meczu piłkarskich mistrzostw Europy w Sankt Petersburgu ze Słowacją. Do takich wniosków doszły po analizie składów i ostatnich wyników obu drużyn, a także prognoz ekspertów.

(Robert) Lewandowski wyzdrowiał po urazie, (Piotr) Zieliński też jest w formie, a (Grzegorz) Krychowiak, (Jan) Bednarek i (Wojciech) Szczęsny są stabilnie dobrzy. I dlatego przyznajemy reprezentacji Polski pierwszeństwo w pierwszym etapie mistrzostw Europy" - prognozuje portal Championat. com.

Reprezentacja Słowacji, według komentatora, "w tym momencie wygląda na outsidera w swojej grupie na Euro".

Raport z Sopotu. Odlot piłkarzy do Rosji

Euro 2021: Polakom zaszkodziły kontuzje i eksperymenty

Portal wskazuje przy tym, że przygotowaniu biało-czerwonych przed mistrzostwami zaszkodziły kontuzje i eksperymenty, dlatego ich status jako faworytów można podać w wątpliwość. Jednak do polskiej drużyny powrócili jej najważniejsi zawodnicy.

Reprezentacja Polski już dawno nie jest faworytem wielkich mistrzostw, ale zawsze może zaskoczyć" - ocenia portal Sport24.ru. Prognozuje zwycięstwo biało-czerwonych nad Słowakami i dodaje, że: „Polska, ze względu na klasę zawodników nie powinna patrzeć na innych rywali, a po prostu grać z pozycji siły" - doradza rosyjski portal.

Euro 2021: Nawet Słowacja wskazuje nas jako faworytów

Marek Hamsik przyznał, że Słowacja nie jest faworytem.

- Piłka nożna jest nieprzewidywalna i myślę, że Słowacja ma siły i umiejętności, aby wyjść z grupy. Ale musimy się tak zaprezentować, żeby na to zasłużyć. Polacy są silnego przeciwnikiem, a Lewandowski jest zdecydowanie najgroźniejszy - powiedział Hamsik, który dodał, że nie ma już problemów ze zdrowiem.

Najważniejsze newsy o Euro 2021 znajdziecie w Strefie Kibica na eska.pl!

Sonda
Polska - Słowacja: kto wygra na Euro 2020?
Źródło: EURO 2021. Zagraniczne media: Polacy faworytem!