Kolejka górska

i

Autor: Udo Schröter flickr.com Kolejka górska

EURO 2021 - Szwedzi trenują na... kolejce górskiej! Nietypowe przygotowania przed meczem z Ukrainą

2021-06-28 8:50

Piłkarze reprezentacji Szwecji przechodzą specjalny trening mentalny przed zaplanowanym na wtorek, 29 czerwca, meczem 1/8 finału mistrzostw Europy z Ukrainą. Jednym z jego elementów były jazdy kolejką górską w parku rozrywki w Goeteborgu. Więcej szczegółów w artykule.

Szwedzi trenują psychikę na kolejce górskiej

Kolejka górska w parku Liseberg uznana została w tym roku przez amerykańskich ekspertów z tej dziedziny za jedną z najnowocześniejszych na świecie, lecz także jako „wyjątkowo przerażającą” osiągając prędkość 100 kilometrów na godzinę i jednocześnie obracając się podczas jazdy jak spirala. Piłkarzom, którzy przebywają w bazie w Goeteborgu właściciele parku udostępnili go w sobotę wieczorem po zamknięciu tak, aby mogli utrzymać swoją „bańkę sanitarną”. Park został otwarty w 1923 roku. Nowa kolejka górska typu Helix została tu zainstalowana w 2014 roku. Ma 1381 metrów długości i kosztowała 30 milionów euro.

Wywiad z Maneskin

Nie wszyscy skorzystali z kolejki

Nie wszyscy piłkarze chcieli z niej skorzystać, a kierownik reprezentacji Stefan Pettersson stanowczo odmówił. „To nie dla mnie bo i tak mam zbyt dużo na głowie, ale dla piłkarzy był to świetny trening przed meczem z Ukrainą, do której po ME 2012 mamy bardzo duży respekt" - powiedział. Wtedy Szwecja znalazła się w grupie D z Francją, Anglią i Ukrainą, z którą przegrala pierwszy mecz grupowy 1:2, a po porażce z Anglią 2:3 odpadła z turnieju. We wtorek zespoły ponownie się spotkają w 1/8 finału w Glasgow. „Nie mamy wątpliwości, że mecz będzie jak jazda rollercoasterem w Goeteborgu” - powiedział Pettersson.

Źródło: PAP

Źródło: EURO 2021 - Szwedzi trenują na... kolejce górskiej! Nietypowe przygotowania przed meczem z Ukrainą