Kibice

i

Autor: Piotr Drabik flickr.com Kibice

EURO 2021: strefa kibica w Warszawie - miasto podjęło ważną decyzję!

2021-06-08 14:36

Strefy kibica to miejsca, w których mieszkańcy i mieszkanki wielu polskich miast zbierają się, by dopingować sportowców biorących udział w ważnych wydarzeniach. Bardzo duże strefy kibica powstawały zwykle w Warszawie. Czy taka powstanie też na EURO 2021? Miasto podjęło już w tej sprawie decyzję.

Strefa kibica w Warszawie to coś, bez czego wielu osobom trudno sobie wyobrazić przeżywanie sportowych emocji związanych z EURO 2021. Warszawskie strefy kibica organizowane na okazję różnych wydarzeń sportowych, zawsze imponowały wielkością. Setki mieszkańców i mieszkanek stolicy pojawiało się w strefach kibica, by na telebimach oglądać zmagania Biało-Czerwonych i dopingować ich na odległość. Pandemia wywołana przez koronawirusa zmieniła jednak wszystko - surowe zasady bezpieczeństwa na wiele miesięcy zakały większych zgromadzeń. Teraz jednak sytuacja epidemiczna w Polsce znacznie się poprawiła. Czy to pozwoli na stworzenie strefy kibica na EURO 2021 w Warszawie? Władze miasta podjęły już decyzję w tej kwestii.

Punkt szczepień drive-thru w Siedlcach. Zobacz jak działa

Nie będzie strefy kibica w Warszawie

Niestety decyzja miasta to zła wiadomość da kibiców i kibicek z Warszawy. Stołeczna strefa kibica na EURO 2021 nie powstanie. Taką informację w rozmowie z RDC przekazała Marzena Wojewódzka z urzędu miasta. Decyzja została podjęta ze względów bezpieczeństwa. Duże skupiska ludzkie i brak dystansu społecznego zwiększają bowiem ryzyko zakażenia koronawirusem.

EURO 2021 - gdzie kibicować w Warszawie?

Brak strefy kibica w Warszawie nie oznacza, że nie będziemy mogli wspólnie dopingować piłkarzy reprezentacji Polski. Wiele pubów i restauracji organizuje bowiem własne, małe strefy kibica. Pamiętajmy jednak, że również tam należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: EURO 2021: strefa kibica w Warszawie - miasto podjęło ważną decyzję!