Stadion Legii

i

Autor: fot. Ilona Saratovkina Stadion Legii

Emreli i Luquinhas przechodzą do nowych klubów - gdzie zagrają gwiazdy Legii Warszawa?

2022-02-03 9:48

To już oficjalne - azerski napastnik Mahir Emreli i brazylijski pomocnik Luquinhas opuszczają Legię Warszawa. W przypadku drugiego z piłkarzy, jest to zaskoczenie. Wiadomo już, w jakich klubach będą teraz występować. Szczegóły w artykule.

Mahir Emreli i Luquinhas nie będą już zawodnikami Legii Warszawa. Informacje zostały już potwierdzone. Azerski napastnik występował w barwach Wojskowych od 2021 roku, zaś Brazylijski pomocnik grał dla Legii od 2019 roku. Obaj uważani byli za gwiazdy klubu, choć w rundzie jesiennej sezonu 2021/22 zarzucano im nieskuteczność. Obaj piłkarze padli też ofiarami napaści pseudokibiców, która miała miejsce 12. grudnia, po przegranym meczu Legii z Wisłą Płock. Grupa agresywnych mężczyzna zatrzymała autobus z piłkarzami stołecznego klubu. Kilka osób weszło do środka - Mahir Emreli Luquinhas zostali przez nich poturbowani. Po tym wydarzeniu Azer stopniowo oddalał się od drużyny, a rozwiązanie jego kontraktu wydawało się kwestią czasu. W przypadku Luquinhasa było inaczej - jego odejście jest zaskoczeniem. Gdzie będą występować byli już zawodnicy Legii? O tym w dalszej części artykułu.

Mahir Emreli do Dinama Zagrzeb

Po wydarzeniach z 12. grudnia Emreli oddalał się od Legii, a w końcu przestał się stawiać na zgrupowaniach. Rozpoczęły się działania zmierzające do rozwiązania umowy. W środę, 2. lutego pojawiła się wiadomość, która rozwiewała wszelkie wątpliwości - Mahir Emreli został zawodnikiem Dinama Zagrzeb. Azer przeszedł do klubu w zamian za umorzenie Legii zobowiązań za Lirima Kastratiego.

Poradnik Zdrowie - Cykl miesiączkowy

Luquinhas do New York Red Bulls

Wiadomość o odejściu Luquinhasa jest zaś zaskoczeniem. Po sprawie z napaścią Brazylijczyk zapewniał, że nie zamierza w najbliższym czasie odchodzić z Legii. Jego pozycję w Legii miało umocnić mianowanie go kapitanem drużyny. Wyglądało na to, że pomocnik będzie wraz z innymi walczył o odrobienie strat w rudzie wiosennej. W środę pojawiła się jednak nieoczekiwana wiadomość o tym, że Brazylijczyk przechodzi do New York Red Bulls za 3 miliony euro. Informacje potwierdził sam Luquinhas.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Emreli i Luquinhas przechodzą do nowych klubów - gdzie zagrają gwiazdy Legii Warszawa?