Policja Warszawa

i

Autor: policja.waw.pl Policja Warszawa

"Dziupla" samochodowa na Pradze Południe - policjanci odkryli części kradzionych aut

2021-06-23 9:14

Stołeczni policjanci zlikwidowali "dziuplę" samochodową w Warszawie, w której znaleziono części ze skradzionych samochodów - poinformował PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że do sprawy zatrzymano dwóch braci. Więcej na ten temat w artykule.

Dziesiątki części kradzionych aut w dziupli na Pradze Południe

Rzecznik KSP w rozmowie z PAP przekazał, że policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość samochodową Komendy Stołecznej Policji otrzymali informację o działającej na Pradze Południe "dziupli" samochodowej. "Wykorzystując uzyskaną operacyjnie informację, policjanci podjęli obserwację posesji" - podkreślił nadkomisarz Sylwester Marczak. "Już po chwili zauważyli dwóch mężczyzn, którzy zachowywali się podejrzanie, dlatego funkcjonariusze podjęli wobec nich interwencję. Podczas przeszukania wynajmowanego przez mężczyzn garażu, funkcjonariusze znaleźli liczne części samochodowe m.in. panele klimatyzacji, pokrywy bagażnika, elementy zawieszenia i układu wydechowego, większość podzespołów posiadała nalepki z numerami fabrycznymi" - wyliczył. Jak się później okazało, jedna z osłon bagażnika, pochodziła z bmw, który został skradziony w październiku 2019 roku w Mińsku Mazowieckim. "Funkcjonariusze zatrzymali dwóch braci: 35 i 38-latka, a odnalezione elementy pojazdów zostały zabezpieczone" - zaznaczył Marczak.

Szczęsny przyłapany z papierosem. Co Sousa na to?

Jednemu z zatrzymanych grozi 5 lat więzienia

Po zatrzymaniu młodszy z braci został przesłuchany w charakterze świadka, natomiast jego starszy brat usłyszał zarzuty paserstwa. Za zarzucany czyn może grozić do 5 lat więzienia.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: "Dziupla" samochodowa na Pradze Południe - policjanci odkryli części kradzionych aut