„Dzień w piekle na Ziemi” - dokument o walce z COVID-19. Opowiada o lekarzach i pacjentach

i

Autor: Pixabay „Dzień w piekle na Ziemi” - dokument o walce z COVID-19. Opowiada o lekarzach i pacjentach

„Dzień w piekle na Ziemi” - dokument o walce z COVID-19. Opowiada o lekarzach i pacjentach

2021-06-04 17:42

Stołeczni ratownicy medyczni pokazali, jak walka z pandemią wygląda od środka! „Dzień w piekle na Ziemi” to dokument o pracy lekarzy, pielęgniarek i ratowników w związku z COVID-19. Jego twórcy weszli tam, gdzie nie wpuszczano kamer telewizyjnych i porozmawiali z osobami na pierwszej linii frontu.

„Dzień w piekle na Ziemi”

Pokazali, jak walka z pandemią wygląda od środka! Stołeczni ratownicy medyczni stworzyli dokument o pracy przy zwalczaniu COVID-19. Jak mówi Piotr Owczarski, reżyser filmu „Dzień w piekle na Ziemi” - impulsem do jego powstania były dramatyczne ludzkie historie. Niejednokrotnie ratownicy medyczni musieli zostawiać swoje rodziny na wiele tygodni, by chronić je przed zakażeniem.

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali

- Stwierdziliśmy, że trzeba to pokazać. Ale trzeba pokazać pandemię z zupełnie innej strony, czyli nie z perspektywy zwykłej kamery telewizyjnej, bo telewizja nie mogła wejść do każdego pomieszczenia - mówi Piotr Owczarski.

Dokument o walce z COVID-19

W filmie pokazano pracę Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Rozmowy z ratownikami, pielęgniarkami i lekarzami.

- Okazało się, że każdy ratownik medyczny, każda lekarka znają historię każdego pacjenta. Ci ludzie zabierają te historie do domu, że tak naprawdę nie są w stanie spać, że te historie, z którymi obcują, potem prześladują ich przez wiele dni - dodaje Piotr Owczarski.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Jeszcze w tym roku pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie chcą stworzyć także dokument o AIDS i HIV.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: „Dzień w piekle na Ziemi” - dokument o walce z COVID-19. Opowiada o lekarzach i pacjentach