Zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Dzień Ojca, Mamy i Dziecka w jednym czyli sportowy weekend na OSiR przy Podskarbińskiej

2021-06-16 21:14

Obchody Dnia Ojca, Dnia Matki i Dnia Dziecka na jednej imprezie? OSiR Praga Południe przekonuje, że to możliwe. W ten weekend na stadionie przy Podskarbińskiej nie zabraknie takich atrakcji, jak dmuchańce, budowy z klocków czy strefa grillowa. Jednak już od soboty wszystko będzie się kręcić dookoła sportu.

Nadciąga fala tropikalnych upałów

Atrakcje dla łasuchów i sportowców

Na taki moment władze OSiR czekały długo, bo w czasach pandemii obiekt był zamknięty. Dlatego na najbliższy weekend zaplanowano całą masę atrakcji zarówno dla dużych, jak i małych. Zarówno w sobotę jak i niedzielę zaplanowano część piknikową. Od 9:00 do 21:00 przewidziano wiele atrakcji, jak gigantyczny dmuchaniec o powierzchni 610 m², strefa animacji dla maluchów, zawody w bieganiu, konkursy z nagrodami, strefa małego architekta z 10000 klocków, znani sportowcy, pokazy akrobatyczne, żywe pluszowe maskotki, największy grill w Polsce, foodtrucki i wiele innych. Drugim elementem będzie program sportowy.- W sobotę mamy lekkoatletyczny Dzień Dziecka. Dzieci będą rywalizować i będą dekorowane - mówi Marcin Kuriata z OSiR Praga Południe.

Niedziela, czyli Dad's Day

Niedzielne zawody ruszają juz od 8.00 rano. Wówczas odbędą się zawody dzieci i młodzieży. Godzinę później wystartuje Dad's Day z okazji zbliżającego się Dnia Ojca.

W programie między innymi:

  • biegi sprinterskie dla dzieci z Fundacją Wychowanie przez Sport DO:ST:AR:TU
  • biegi i sztafety rodzinne;
  • Bieg Główny na 5000 m.

W tej edycji wszystkie konkurencje, w tym Bieg Główny – „Bieg Super Taty” odbędzie się na bieżni tartanowej Stadionu Lekkoatletycznego „Podskarbińska” na dystansie 5000 m (12,5 okrążenia).

- Idea wydarzenia jest prosta. To wspólne spędzanie czasu w aktywny sposób. Przyświeca nam też idea tych dwóch stref. Mamy nadzieję, że osoby które nie są jeszcze aktywne fizycznie, przyjdą uczestniczyć w pikniku. Zobaczą tę rywalizację, która będzie się odbywać na stadionie i być może zachce im się rozpocząć przygodę z aktywnością - zauważa Marcin Kuriata z OSiR Praga Południe.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dzień Ojca, Mamy i Dziecka w jednym czyli sportowy weekend na OSiR przy Podskarbińskiej