Gigantyczny Strajk Kobiet w Warszawie. Będzie BLOKADA stolicy? Te słowa nie pozostawiają złudzeń

i

Autor: Marcin Wziontek Strajk Kobiet w Warszawie 8.03.2021

"Dzień Kobiet Bez Kompromisów!" Protest 8.03.2021. Gdzie się odbędzie?

2021-03-08 13:18

W poniedziałek, 8 marca, na Rondzie Dmowskiego odbędzie się Strajk Kobiet. "Żadnych więcej kompromisów! 8 marca, jak co roku widzimy się na Rondzie Praw Kobiet! (dawniej Dmowskiego). Zaczynamy od godziny 16.00" - piszą w mediach społecznościowych organizatorzy wydarzenia.

Już od jakiegoś czasu w Dzień Kobiet na Rondzie Dmowskiego urządzane są różnego rodzaju wydarzenia. W 2019 roku była to np. dyskoteka i "największy parkiet Warszawy". Był to wówczas protest przeciwko mowie nienawiści i przemocy wobec kobiet.

Strajk Kobiet 8 marca 2021 w Warszawie - gdzie się odbędzie?

W tym roku będzie nieco inaczej. Protest skupi się głównie wokół kwestii zaostrzenia prawa aborcyjnego. Odbędzie się na Rondzie Dmowskiego, w centrum Warszawy. Kobiety wyjdą nie tylko na ulice stolicy, ale także innych polskich miast. Tegorocznym hasłem przewodnim jest "Dzień Kobiet Bez Kompromisów". "Jeśli każda/ każdy z nas zbierze tego dnia choćby 10 podpisów pod projektem Legalna aborcja. Bez kompromisów to będzie prawdziwy prezent dla Nas wszystkich. Co jest w projekcie? M.in. depenalizacja aborcji, czyli zniesienia kar dla lekarzy i osób pomagających w aborcji za zgodą osoby w ciąży, prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, a w szczególnych przypadkach także po 12. tygodniu, wprowadzenie dla podmiotów leczniczych jednolitej procedury postępowania z osobą, która chce wcześniej zakończyć ciążę oraz koniec z nadużywaniem klauzuli sumienia!" - piszą organizatorki. Apelują o drukowanie kart, zbieranie podpisów wśród rodziny i znajomych. Zapełnione listy można dostarczyć do biura OSK przy Wiejskiej 16. "Podpisać może się każdy pełnoletni obywatel, obywatelka Polski. Wpisujemy imię (imiona), nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL oraz trzeba się podpisać – dobrze, by wszystko było czytelne".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Manifa w Trójmieście
Sonda
Wielkanoc 2021. Czy rząd powinien wprowadzić na ten czas lockdown?
Źródło: "Dzień Kobiet Bez Kompromisów!" Protest 8.03.2021. Gdzie się odbędzie?