szczepienia

i

Autor: facebook.com/Szpital Starachowice

Dzieci nie pojadą na wakacje, ponieważ w tym czasie czeka je szczepienie?

2021-04-09 10:12

Dzieci nie pojadą na wakacje, ponieważ w tym czasie czeka je szczepienie? Minister Zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział, iż w wakacje możliwe będzie szczepienie dzieci. Czy szczepienia dzieci dojdą do skutku? Czy czeka nas masowe szczepienie dzieci? Czy w związku z tym dzieci będą mogły wyjechać na wakacje? Przeczytaj o tym na naszej stronie internetowej.

Spis treści

  1. Szczepienia dzieci latem 2021 - wakacje odwołane?
  2. Szczepienia przeciwko COVID-19 - Johnson&Johnson w Polsce

WAKACJE 2021 nie dla osób poniżej 18 roku życia?! Młodzież nie będzie mogła wyjechać! Dlaczego? Chociaż wszyscy czekają na lato, to w 2021 roku może się okazać ono nie tak beztroskie jak dotychczas. Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, iż w najbliższym czasie możliwe będzie szczepienie dla dzieci. Jak zaznaczył minister, producenci szczepionek prowadzą badania, które obejmują nawet 12-latków. Nie można wykluczyć, iż takie szczepienia będą możliwe już w wakacje. Chociaż w teorii zapisujemy się na konkretny dzień i godzinę, to w praktyce już teraz bywa tak, że jeśli ktoś nie stawi się w punkcie szczepień po swoją dawkę, wzywana jest kolejna osoba z listy. Oznacza to, że powinniśmy być gotowi na przyjęcie naszej dawki nawet kilka dni wcześniej.To wyklucza możliwość wzięcia udziału w niektórych obozach i koloniach. Czy w związku z tym, czy rodzice nie powinni już odwoływać plany na wakacje 2021? 

Najwięcej porodów covidowych w Polsce we wrocławskim USK

Szczepienia dzieci latem 2021 - wakacje odwołane?

Pod koniec marca firma Pfizer ogłosiła, że szczepionka jest bezpieczna do stosowania wśród dzieci od 12 roku życia. W związku z tym pojawiły się liczne pytania. Czy dzieci będą szczepione? Na początku wszyscy mówili, iż obecnie to nie możliwe. Według planów szczepienia dzieci w Polsce miałyby się rozpocząć w wakacje. Czy w związku z tym dzieci nie pojadą na wakacje? Czy w terminie wakacyjnym rodzice mogą planować wakacje ze swoimi dziećmi skoro te mają w wakacje być szczepione? Przede wszystkim wszystkie szczepienia są dobrowolne i nie ma obowiązku się ich poddaniu. Czy dzieci pojadą na wakacje 2021? Ministerstwo Zdrowia nie podało jeszcze terminów szczepień, nie ma nawet 100 procentowej pewności, iż szczepienia dla dzieci będą możliwe w wakacje. Nawet jeśli, podobnie jak w przypadku innych grup wiekowych, będzie możliwość wyboru terminu. Obecnie rodzice nie muszą martwić, tym iż szczepienia pokrzyżują wakacyjne plany. Póki co nie ma pewności czy i kiedy szczepienia dla dziec ruszą.

Szczepienia przeciwko COVID-19 - Johnson&Johnson w Polsce

Przypomnijmy, że rząd zapowiedział zwiększenie tempa szczepień. W drugiej połowie kwietnia trafią do Polski pierwsze dawki nowego preparatu firmy Johnson&Johnson dopuszczonego niedawno do obrotu w Unii Europejskiej. Michał Dworczyk, zapowiedział iż około 120 tysięcy sztuk tej szczepionki trafi do Polski najprawdopodobniej w środę, 14.04. Eksperci podkreślają, iż do szpitali trafia coraz więcej młodszych osób w związku z odmianą brytyjską koronawirusa, która atakuje ludzi młodszych oraz jest dużo bardziej zaraźliwa. Właśnie dlatego przyśpieszyć ma tempo szczepień oraz coraz poważniej myśli się nad szczepieniami dla dzieci.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Źródło: WAKACJE 2021 nie dla osób poniżej 18 roku życia?! Młodzież nie będzie mogła wyjechać! Dlaczego?