DYM pod Ministerstwem Rolnictwa. Protest i desperacka próba przedstawicieli AGROunii [WIDEO]

i

Autor: Canva.com / AGROunia Facebook Zdjęcie poglądowe

DYM pod Ministerstwem Rolnictwa. Protest i desperacka próba przedstawicieli AGROunii [WIDEO]

2021-06-22 7:24

DYM pod Ministerstwem Rolnictwa. Protest i desperacka próba przedstawicieli AGROunii. Rolnicy zebrali się w Warszawie, by zaprotestować. ,,Uwaga, ministerstwo rolnictwa nie działa, AGROunia zamyka tę instytucję." słyszymy i czytamy w komunikacie. Przeciwko czemu protestują dziś rolnicy? Czy są utrudnienia?

Przez bezczynność pracowników tego gmachu – rolnicy- hodowcy trzody chlewnej nie mogą normalnie żyć, pracować i zarabiać.20 lat temu było 700 tys. gospodarstw hodujących świnie, dziś jest ich 80 tys.produkcja świń w Polsce umiera, ze stołów znika polski schabowy. Do naszego kraju coraz mocniej wkraczają zagraniczne korporacje hodujące trzodę chlewną. ASF od 7 lat panoszy się po polskich ziemiach, rolnicy są wykańczani kolejnymi restrykcjami, które nic nie dają, a zabijają małe gospodarstwa. Polska uzależnia się od importu prosiąt z Danii, Niemiec czy innych krajów. W tej chwili sprowadza się ich nawet 8 mln sztuk rocznie.Dziś na rynku produkcji świń zapanował ogromny zastój, nikt nie chce kupować.Ceny u rolnika spadły w ciągu 3 tygodni nawet o 22 procent, a supermarkety wciąż windują ceny.

Tak o problemach rolników w Polsce pisze AGROunia, która reprezentuje polskich rolników.

Ludzie w wielkim pożarze na Podhalu stracili wszystko

DYM pod Ministerstwem Rolnictwa. Protest i desperacka próba przedstawicieli AGROunii

Podczas protestu pojawiła się słoma i świece dymne. Osób protestujących nie jest jednak dużo, więc nie występują utrudnienia w ruchu.

Źródło: DYM pod Ministerstwem Rolnictwa. Protest i desperacka próba przedstawicieli AGROunii [WIDEO]