Ambulans

i

Autor: pixabay.com Ambulans

Dwa ambulanse i nowe kardiomonitory! 7 warszawskich szpitali zakupi nowy sprzęt

2021-09-30 15:27

Ponad 30 mln zł – tyle wynosi wartość sprzętu i aparatury medycznej oraz ambulansów transportowych, w które zostanie wyposażonych 7 miejskich szpitali. To wsparcie Mazowsza dla Warszawy w ramach unijnego programu.

Raport z anteny 30.09

Respiratory, sprzęt USG i nowe kardiomonitory

Władze Mazowsza zasilą warszawskie szpitale kwotą ponad 30 mln. złotych z unijnego programu wsparcia służby zdrowia. W szpitalach pojawią się m.in. respiratory, bronchoskopy, aparaty do leczenia nerkozastępczego, stacjonarne i mobilne aparaty RTG, sprzęt do tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz kardiomonitory i defibrylatory. Ponadto stołeczny Meditrans zakupi dwa ambulanse, które trafią do Szpitala Grochowskiego i Szpitala Czerniakowskiego. Wsparcie dostanie też spółka Solec, w której skład wschodzi największy w Warszawie tymczasowy covidowy szpital Południowy.

Dziękujemy za każdą złotówkę! Wiemy, jak ważne jest wsparcie dla szpitali – zwłaszcza w okresie epidemii, kiedy wszystkie placówki muszą wykazać zwiększoną gotowość. Dlatego doceniamy każdy gest, który pozwala zwiększyć wyposażenie naszych miejskich placówek. Sprzęt, który się tu pojawi, będzie ratował zdrowie i życie wszystkich warszawiaków – mówi Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Czytaj także: W Warszawie powstanie Instytut Zdrowia Kobiet! Otwarcie już w styczniu

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: Dwa ambulanse i nowe kardiomonitory! 7 warszawskich szpitali zakupi nowy sprzęt