Duże zmiany na Uniwersytecie Warszawskim! Uczelnia chce wrócić do stacjonarnej nauki

i

Autor: Pixabay Duże zmiany na Uniwersytecie Warszawskim! Uczelnia chce wrócić do stacjonarnej nauki

Duże zmiany na Uniwersytecie Warszawskim! Uczelnia chce wrócić do stacjonarnej nauki

2021-04-19 18:00

Od października powrót na uczelnię - to plan Uniwersytetu Warszawskiego na nowy rok akademicki. Placówka już teraz rozpoczęła przygotowania w tym kierunku. Jak twierdzą władze uniwersytetu - nauczanie zdalne to sporo utrudnień. Dlatego proces kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim ma odbywać się stacjonarnie.

Nauczanie stacjonarne na UW

Uniwersytet Warszawski chce, by w studia w przyszłym roku akademickim odbywały się stacjonarnie. Aby było to możliwe, uczelnia już teraz rozpoczęła przygotowania. Głównym powodem zmian są trudności związane ze zdalnym nauczaniem. Jak mówi rzeczniczka uniwersytetu, Anna Modzelewska - decyzję podjęto we współpracy z wykładowcami.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?

- Przedstawiciele poszczególnych jednostek wskazali, że niektóre efekty uczenia się są trudne do osiągnięcia w trybie zdalnym, dla innych procesów kształcenia – zwłaszcza relacji mistrz-uczeń czy procesu egzaminowania – tryb zdalny nie jest największym sprzymierzeńcem - mówi Anna Modzelewska.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

Studenci podzieleni

Studenci w kwestii nauczania zdalnego są jednak podzieleni.

- Chciałaby w końcu wrócić na tę uczelnię i móc normalnie studiować, a nie tak jak do tej pory to wygląda, że każde zajęcia mamy przed komputerem. - Studia zdalne są bardzo wygodne. Nie muszę tracić pieniędzy na komunikację miejską. Nie muszę tracić czasu na dojazd na samą uczelnię - mówią studenci.

Decyzji ws. formy nauczania w nowym roku akademickim na razie nie podjęły jeszcze m.in. uniwersytety: SWPS i UKSW.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Duże zmiany na Uniwersytecie Warszawskim! Uczelnia chce wrócić do stacjonarnej nauki