Dramatyczne prognozy WHO. Umrze blisko ćwierć miliona osób!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Dramatyczne prognozy WHO. Umrze blisko ćwierć miliona osób!

Dramatyczne prognozy WHO: Do grudnia na Covid-19 umrze blisko ćwierć miliona osób!

2021-08-30 21:45

Dramatyczne prognozy Światowej Organizacji Zdrowia. W Europie do 1 grudnia na Covid-19 ma umrzeć blisko ćwierć miliona osób! WHO zaznacza, że przez ostatni tydzień wzrosła liczba zgonów i spadło tempo szczepień.

Raport z anteny 30.08, godz.10

Według wiarygodnych prognoz w Europie do 1 grudnia na Covid-19 umrze 236 tys. osób - ogłosił w poniedziałek regionalny oddział Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W zeszłym tygodniu liczba zgonów w Europie wzrosła o 11 proc., spada za to tempo szczepień - alarmuje WHO.

- W ciągu ostatnich sześciu tygodni liczba wykonywanych szczepień przeciwko Covid-19 w regionie zmniejszyła się o 14 proc. - przekazał dyrektor WHO w Europie Hans Kluge. Dodał, że w niektórych krajach przyczyną wolniejszego tempa szczepień jest brak preparatów, w innych - niechęć do szczepień.

Prawie połowa osób w Europy przeszła już pełen cykl szczepień, w Unii Europejskiej - 58,7 proc. populacji. - Istnieją jednak duże różnice między poszczególnymi państwami; w całej Europie pełne szczepienia przyjęło trzy czwarte pracowników medycznych, ale w niektórych krajach tylko 10 proc. z nich - informuje WHO.

Czytaj także: Przemyśl: 102-latka zaszczepiła się przeciw Covid-19!

- W regionie Europy pandemia Covid-19 pochłonęła już 1,3 mln ofiar, a według wiarygodnych przewidywań do 1 grudnia umrze kolejnych 236 tys. chorych - podkreślił Kluge.

Europejski region WHO, oprócz państw geograficznej Europy obejmuje także Izrael, całe terytorium Rosji i Turcji oraz postsowieckie kraje Azji Centralnej i Kaukazu.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś w sanatorium w ramach NFZ?
Źródło: Dramatyczne prognozy WHO: Do grudnia na Covid-19 umrze blisko ćwierć miliona osób!