Stadion Legii.

i

Autor: Marcel flickr.com Stadion Legii.

Dramat piłkarza Legii Warszawa - musiał zrezygnować z powołania do kadry

2021-10-05 13:23

W czwartek, 30 września, Legia Warszawa rozegrała mecz z Leicesterem City. Choć starcie to wygrała, nie wszyscy zawodnicy mogli się w pełni cieszyć ze zwycięstwa. Jeden z nich doznał kontuzji, przez którą musiał zrezygnować z powołania do kadry narodowej na mecze eliminacji MŚ 2022.

Mecz Legia Warszawa - Leicester City był drugim wygranym starciem w ramach fazy grupowej Ligi Europy. Po golu Mahira Emreliego Wojskowi do ostatniego gwiazdka utrzymywali wynik, prezentując jednocześnie odważny i ciekawy futbol. To niewątpliwie zasługa odpowiedniego doboru zawodników wyjściowej jedenastki. Niestety jeden z piłkarzy, który na polu znajdował się od samego początku spotkania, doznał poważnej kontuzji, która nie tylko wykluczyła go z najbliższych spotkań Legii, ale też zmusiła do rezygnacji z powołania do kadry narodowej. Chodzi o Mattiasa Johanssona, który mógł się pojawić w dwóch starciach drużyny Szwecji.

Przywłaszczone BMW odnalezione w kawałkach

Johansson wykluczony przez kontuzję

Mattias Johansson wybiegł na boisko wraz z całym podstawowym składem. Po 77 minutach zastąpił go Joel Abu Hanna. Okazało się, że nie była to po prostu taktyczna zmiana. Szwedzki obrońca doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda, która nie pozwoliła mu na dalszą grę. Niestety uraz był na tyle poważny, że Johansson musiał też zrezygnować z najbliższych meczów reprezentacyjnych: Szwecja - Kosowo i Szwecja - Grecja. Mamy nadzieję, że wróci do zdrowia na 21 października, kiedy to Legia Warszawa gra przeciwko Napoli.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dramat piłkarza Legii Warszawa - musiał zrezygnować z powołania do kadry