dr Joanna Podgórska w najnowszej “Mellinie” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe dr Joanna Podgórska w najnowszej “Mellinie” w Esce ROCK!

dr Joanna Podgórska w najnowszej “Mellinie” w Esce ROCK!

2023-10-27 9:38

W czwartek 26 października, o godzinie 18:00, swoją premierę miał czterdziesty trzeci już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościnią epizodu była dr Joanna Podgórska - doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia, wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie SWPS. O czym opowiedział w rozmowie z prowadzącym?

Gościnią najnowszego odcinka “Melliny” była dr Joanna Podgórska - doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia, autorka publikacji naukowych z własnych działań badawczych dotyczących neurobiologii, biochemii chorób neurodegeneracyjnych, stresu oksydacyjnego, a także wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie SWPS, szkoleniowiec, mentorka w projekcie Her Impact i edukatorka w stowarzyszeniu PsycheSomaPolis. Na co dzień zajmuje się popularyzacją nauki za pośrednictwem swoich social mediów, prowadzi także audycję/podcast "Podgórska ogólnie" w Newonce Radio.Na co dzień zaś, jak dr Podgórska pisze sama o sobie:

Od dzieciaka uwielbiam naukę (najpierw była fascynacja czarnymi dziurami, potem chwilowa miłość do zoologii bezkręgowców), a jeśli wierzyć mojej mamie, to o byciu biologiem mówiłam już podobno mając lat 6. Uwielbiam aktywność fizyczną - jazdę rowerem, jogę, trening z ciężarem, bieganie. W zasadzie wszystko, co aktywuje moje mięśnie i BDNF. Nie wyobrażam sobie życia bez dobrych książek i muzyki. Wolny czas spędzam bawiąc się w bushcraft z moim mężem, jeżdżę na rowerze szosowym, coś tam sobie fotografuję i oglądam Family Guy. Mam świra na punkcie mojego psa Manu. Dla równowagi staram się zgłębiać zagadnienia związane z psychosomatyką, medytacją, technikami mindfulness i ich wpływem na funkcjonowanie mózgu. Bliski jest mi buddyzm zen. Mam też nadzieję, że w końcu zrozumiem tajniki długowieczności i fajnej, zdrowej starości.

dr Joanna Podgórska: Nie wierzę w Boga, wierzę w umysł. Czy ruch leczy depresje? | Mellina

dr Joanna Podgórska w “Mellinie” Eski ROCK u Marcina Mellera!

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock, dr Podgórska mówi, jak trudne rzeczy tłumaczyć w prosty sposób. Ma tatuaże, słucha punk rocka, czasami przeklina i wie niemal wszystko o tym co dzieje się w naszym mózgu. Ale czy dopamina to samo dobro - to wszystko w prosty sposób wyjaśnia Marcinowi Mellerowi dr Asia Podgórska - autorka książki - “Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie”.’

Dopamina związana jest z tym, że nam się chce. Masz poczucie sprawczości, poczucie motywacji tego, że wstajesz rano.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.