Donald Tusk wrócił do polskiej polityki. Internet OSZALAŁ! Zobacz najlepsze memy!

2021-07-04 11:59

Donald Tusk wraca do PO i zostaje nowym liderem partii. Borys Budka oddał mu przewodnictwo w Platformie Obywatelskiej. Internauci nie mogli przejść obok tego obojętnie – zobacz najciekawsze memy! KLIKNIJ w galerię!

W sobotę, w Warszawie zebrała się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, na którą przybył były premier, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Budka podczas swojego przemówienia podkreślił, że Donald Tusk wraca do polskiej polityki na jego zaproszenie i na jego prośbę, "wraca w 100 proc., by zaangażować się w budowę lepszej przyszłości" - zapewnił Budka.

Dotychczasowy szef PO mówił, że trzeba przekazać pałeczkę, żeby wspólnie osiągnąć zwycięstwo. - Panie premierze, drogi Donaldzie, dziś chcę ci przekazać stery PO. Chcę, żebyś poprowadził nas do zwycięstwa - powiedział Budka. Nowy lider PO powiedział, że Polakom należy się kilka słów wyjaśnienia, dlaczego właśnie teraz wraca do rodzimej polityki.

Donald Tusk: Jestem tu na 100 procent

Jak podkreślił były premier, Polakom należy się kilka słów wyjaśnienia, dlaczego zdecydował się na powrót do polskiej polityki właśnie teraz. - Jak wiecie, czuję się współodpowiedzialny za losy Platformy – zaznaczył i dodał, że: nie żywi jakichś szczególnych, głębokich uczuć do politycznych bytów - do partii, do organizacji. Kocha się dzieci, żonę, rodziców, wnuki - to się kocha tak szczególnie, wyjątkowo - podkreślił Tusk.

Ale tak naprawdę tym politycznym powodem jest moja wiara - i nic jej nie zmieni - że Platforma jest niezbędna, jest potrzebna, jest potrzebna jako siła, a nie jako wspomnienie, żeby wygrać z PiS-em walkę o przyszłość - zastrzegł.

Awantura na bazarze. Poszło o powrót Tuska. Komentery [WIDEO]
Źródło: Donald Tusk wrócił do polskiej polityki. Internet OSZALAŁ! Zobacz najlepsze memy!