Donald Tusk nowym liderem PO. Tusk: Jestem tu na 100 procent

i

Autor: ARTUR HOJNY/ SUPER EXPRESS Donald Tusk nowym liderem PO. Tusk: Jestem tu na 100 procent

Donald Tusk nowym liderem PO. Tusk: Jestem tu na 100 procent

2021-07-03 11:01

Donald Tusk wraca do PO i zostaje nowym liderem partii. Borys Budka oddał mu przewodnictwo w Platformie Obywatelskiej. - Jestem tu na 100 proc.; powodem mojego powrotu jest moja wiara, że PO jest niezbędna jako siła polityczna a nie jako wspomnienie – mówił Donald Tusk. Budka zapewniał, że to taki ruch jest potrzebny, aby odnieść zwycięstwo.

W sobotę, w Warszawie zebrała się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, na którą przybył były premier, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk. Budka podczas swojego przemówienia podkreślił, że Donald Tusk wraca do polskiej polityki na jego zaproszenie i na jego prośbę, "wraca w 100 proc., by zaangażować się w budowę lepszej przyszłości" - zapewnił Budka. Dotychczasowy szef PO mówił, że trzeba przekazać pałeczkę, żeby wspólnie osiągnąć zwycięstwo. - Panie premierze, drogi Donaldzie, dziś chcę ci przekazać stery PO. Chcę, żebyś poprowadził nas do zwycięstwa - powiedział Budka. Nowy lider PO powiedział, że Polakom należy się kilka słów wyjaśnienia, dlaczego właśnie teraz wraca do rodzimej polityki.

CZYTAJ TAKŻE: Silne deszcze i burze niemal w całej Polsce. IMGW wydaje ostrzeżenia!

Donald Tusk: Jestem tu na 100 procent

Jak podkreślił były premier, Polakom należy się kilka słów wyjaśnienia, dlaczego zdecydował się na powrót do polskiej polityki właśnie teraz. - Jak wiecie, czuję się współodpowiedzialny za losy Platformy – zaznaczył i dodał, że: nie żywi jakichś szczególnych, głębokich uczuć do politycznych bytów - do partii, do organizacji. Kocha się dzieci, żonę, rodziców, wnuki - to się kocha tak szczególnie, wyjątkowo - podkreślił Tusk.

Ale tak naprawdę tym politycznym powodem jest moja wiara - i nic jej nie zmieni - że Platforma jest niezbędna, jest potrzebna, jest potrzebna jako siła, a nie jako wspomnienie, żeby wygrać z PiS-em walkę o przyszłość - zastrzegł.

W centrum Bydgoszczy rozdają darmową wodę

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Donald Tusk nowym liderem PO. Tusk: Jestem tu na 100 procent