Dokładnie rok temu przyjęto w Polsce pierwszą szczepionkę przeciw Covid-19! [PODSUMOWANIE]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Dokładnie rok temu przyjęto w Polsce pierwszą szczepionkę przeciw Covid-19! [PODSUMOWANIE]

Dokładnie rok temu przyjęto w Polsce pierwszą szczepionkę przeciw Covid-19! [PODSUMOWANIE]

2021-12-27 18:49

Równo temu podano w Polsce pierwszą szczepionkę na koronawirusa. Do tej pory w pełni zaszczepiło się niemal 21 milionów osób. Jak wpłynęło to na społeczeństwo i rozwój pandemii? Przeczytaj!

Mija rok od podania pierwszej szczepionki!

Te preparaty chronią przed najgorszym, co do tego nie ma żadnych wątpliwości, mówi profesor Anna Boroń Kaczmarska, specjalistka chorób zakażonych. - Z tego, co się orientuję w Krakowie, a funkcjonuję w dwóch szpitalach, gdzie są oddziały covidowe, nikt z osób zaszczepionych, a które zachorowały na Covid19, nie doznał tzw. ciężkiej postaci klinicznej i nikt też oczywiście nie umarł - tłumaczy.

Czytaj także: Delta i Omikron JEDNOCZEŚNIE! Coraz więcej podwójnych zakażeń Covid-19

Jeden na czterech pacjentów niezaszczepionych, niestety umiera, dodaje profesor Boroń Kaczmarska. - Wśród osób niezaszczepionych, jeżeli odsetek zgonów wynosi 24 proc. w jednym oddziale, w jednym ze szpitali, w których pracuje, to jest to liczba, która o czymś mówi - dodaje.

Specjalistka chorób zakaźnych pytana o powody sceptycyzmu dużej części Polaków wobec szczepień, mówi:Należałoby  pracować nad akceptacją szczepień znacznie wcześniej, a nie teraz, w ostatnich miesiącach. Ludzie wymagają, każdy z nas wymaga pewnego upływu czasu, żeby zaakceptować nowość. 

Ostatniej doby koronawirusem zaraziło się w Polsce 5 029 osób. Należy jednak pamiętać, że poświąteczne statystyki mogą być zaniżone.

Paulo Sousa okazał się Pinokiem i siwym bajerantem. „Dezercja”! | Futbologia

QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Pytanie 1 z 10
Do jakiego wydarzenia nawiązuje obraz Jana Matejki?
QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych
Źródło: Dokładnie rok temu przyjęto w Polsce pierwszą szczepionkę przeciw Covid-19! [PODSUMOWANIE]