Pogotowie

i

Autor: AndrzejRembowski /CC0/pixabay.com

Do Szpitala Narodowego trafią pacjenci bez wizyty na SOR! To WIELKA zmiana!

2021-03-31 8:44

Do Szpitala Narodowego - bez wizyty na SORze! To ważna zmiana, która ma rozładować kolejki karetek przed warszawskimi szpitalami. Największy szpital tymczasowy w Polsce, z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej i coraz większej liczby pacjentów wymagających natychmiastowej pomocy, zmienia zasady przyjmowania chorych. Więcej przeczytacie w tym artykule

Do Szpitala Narodowego trafią pacjenci bez wizyty na SOR! To WIELKA zmiana! W sytuacjach krytycznych, załoga karetki może zawnioskować o przyjęcie pacjenta od razu, z pominięciem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Władze szpitala podkreślają, że to rozwiązanie awaryjne. Kiedy ratownicy mogą z niego korzystać?

Chodzi o sytuacje, gdy stan pacjenta się pogarsza, a na podjeździe przed szpitalem stoi już sznur karetek. By go ratować załoga może wykonać telefon do centrum koordynacji szpitala, gdzie zapada decyzja, czy pacjent kwalifikuje się do przyjęcie bez pobytu na SORze i przeprowadzonych tam dodatkowych badań. Rozwiązanie to nie tylko zwiększa szanse pacjentów na szybkie otrzymanie pomocy ale odciąża przepełniony SOR. Ma być jednak stosowane tylko 'awaryjnie'.

Napad na kiosk przy Puławskiej

Kolejnym krokiem ma być zezwolenia na to, by nie tylko lekarze wykonywali szczepienia. Mogliby robić to także np. farmaceuci. Zaczęto ich też szkolić w dokonywaniu wkłuć domięśniowych. Na kursy zgłosiło się ich już ok. 5,5 tys.

Informacje te potwierdza w rozmowie z dziennikiem szef KPRM i rządowy pełnomocnik ds. szczepień Michał Dworczyk.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy robisz zapasy na Wielkanoc?
Źródło: Do Szpitala Narodowego trafią pacjenci bez wizyty na SOR! To WIELKA zmiana!