Do kiedy nauka zdalna? Decyzja MEN w sprawie lekcji online

i

Autor: EDUCATIONAL SPACES flickr.com Klasa

Do kiedy nauka zdalna? Jest decyzja MEN w sprawie lekcji online! [TYLKO U NAS]

2021-04-13 9:46

Nauka zdalna od miesięcy obowiązuje uczniów i uczennice szkół szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W domach zostają też przedszkolaki. Ministerstwo Edukacji Narodowej podało niedawno nowy termin zniesienia tych obostrzeń. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Aktualizacja 14.04

Ustalenia MEiN zostały oficjalnie potwierdzone podczas rządowej konferencji prasowej 14 kwietnia. Od poniedziałku 19 kwietnia otwarte będą przedszkola i żłobki.

Do kiedy nauka zdalna? To pytanie zadają sobie nie tylko uczniowie i uczennice w Polsce, ale też ich rodzice. Od miesięcy szkoły w całym kraju prowadzą lekcje online. Ta forma nauczania została przyjęta ze względu na pandemię koronawirusa. By zahamować jego rozprzestrzenianie się, konieczne było przeniesienie zajęć do sieci. Uczniowie i uczennice szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych od 26 października 2020 biorą udział w lekcjach za pośrednictwem narzędzi umożliwiających prowadzenie telekonferencji. Ta forma, choć konieczna, jest dla wszystkich uczących się bardzo uciążliwa. W ramach obostrzeń związanych z całkowitym lockdownem, zamknięte zostały też przedszkola. O powrocie do szkół decyduje Ministerstwo Edukacji Narodowej, które musi brać pod uwagę zalecenia Ministerstwa Zdrowia i wszystkie obowiązujące w Polsce obostrzenia sanitarne. Resort edukacji niedawno poinformował o tym, że nauka zdalna zostaje przedłużona. Do kiedy mają trwać lekcje online w szkołach? Ustalenia MEN dotyczą kwietnia.

Fiesta na ulicach Warszawy pomimo lockdownu

Szkoły zamknięte przez koronawirusa: to koniec lekcji online?

Choć MEN podał datę 18 kwietnia, nie musi to oznaczać, że nauka zdalna nie potrwa dłużej lub krócej! W rozmowie z Radiem ESKA minister nauki powiedział, że od poniedziałku 19 kwietnia możliwy będzie powrót dzieci do przedszkoli i żłobków.

- Jeśli utrzyma się tendencja spadkowa, od poniedziałku do żłobków i przedszkoli będą mogły wrócić dzieci - stwierdził w wywiadzie Przemysław Czarnek. Co to oznacza dla starszych roczników? 13 kwietnia odnotowaliśmy kolejny spadek w liczbie zachorowań. Jeśli sytuacja będzie się rozwijać w ten sposób, to być może najmłodsze dzieci z klas I-III wrócą do szkoły już po majówce! Nie powinni liczyć na to jednak maturzyści, którzy ten rok zakończą najprawdopodobniej zdalnie.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Źródło: Do kiedy nauka zdalna? Jest decyzja MEN w sprawie lekcji online! [TYLKO U NAS]