Do czego służy pętelka Z TYŁU BUTA? Nie uwierzysz jakie ma genialne zastosowanie!

i

Autor: Pixabay.com

Do czego służy pętelka Z TYŁU BUTA? Nie uwierzysz jakie ma genialne zastosowanie!

2021-10-26 9:37

Charakterystyczna pętelka z tyłu buta to element, nad którym z pewnością wielu z nas się zastanawia, a z pewnością każdy z nas ją widzi w swoim obuwiu. Jeżeli zatem kiedykolwiek przeszło wam przez myśl pytanie: " do czego może służyć" - to odpowiedź znajdziecie w tym artykule!

O butach napisano i powiedziano już prawie wszystko. Większość zagadek dotyczących tego elementu garderoby zostało już rozwiązanych - z wyjątkiem jednego ważnego. 

Do czego służy pętelka Z TYŁU BUTA? Nie uwierzysz jakie ma genialne zastosowanie!

Charakterystyczna pętla z tyłu buta określana jest mianem "bootstrapa" - tak brzmi angielska nazwa tej części obuwia, która nie ma jeszcze polskiego odpowiednika. Uważana jest za praktyczny gadżet, który ma wyjątkowo wiele zastosowań. Jakich?

Pierwszym i najistotniejszym zastosowaniem jest fakt, że pętelka ta ułatwia wkładanie i zdejmowanie obuwia. Wystarczy jedynie za nią chwycić i "gotowe". Dodatkowo, jeżeli czujemy, że buty nie za dobrze przylegają do stóp, a przy każdym kolejnym kroku się ruszają i powodują swojego rodzaju niestabilność, wystarczy przeciągnąć i przewiązać sznurówki przez pętelki, co lekko ściśnie i usztywni stopy.

Pranie i suszenie, jak czytamy na stronie o2.pl, te dwie czynności także ułatwi wam właśnie ta pętelka. Piorąc dane obuwie, np. sportowe (jeśli oczywiście można je czyścić w pralce), musicie jedynie przewiązać sznurówką obie pętle. Jeżeli chodzi natomiast o suszenie - wieszając buty na sznurku, złapcie klamrami za pętelki, a nie narazicie innych części obuwia na niepotrzebne odkształcenia.

Jak przenieść bardzo brudne buty z przedpokoju do łazienki? Ta odpowiedź również jest związana z pętlami z tyłu butów. Wystarczy za nie złapać, a nie zabrudzicie sobie rąk.

Uwaga na oszustów
Źródło: Do czego służy pętelka Z TYŁU BUTA? Nie uwierzysz jakie ma genialne zastosowanie!