Syreny alarmowe

i

Autor: Ivan Radic flickr.com Syreny alarmowe

Dlaczego wyją syreny w Warszawie 29.10.2021? To alarm dla nas wszystkich!

2021-10-28 10:44

Na poniedziałek, 29 października, zaplanowano w Warszawie włączenie miejskich syren alarmowych. Wyemitowanie sygnału wyznaczono na godzinę 12:00. Dlaczego zdecydowano się uruchomić syreny? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Dlaczego wyją syreny w Warszawie 29.10.2021? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób mieszkających w Stolicy. Włączenie miejskich syren alarmowych zaplanowano na godzinę 12:00, w piątek 29 października. Ten dzień nie łączy się z żadną rocznicą, jak np. wybuch Powstania Warszawskiego, lub Powstania w Getcie, które upamiętnia się wyciem syren. Sygnał służy przede wszystkim informowaniu ludności o zagrożeniach. Czy tak jest w tym wypadku? Po części niestety tak. Syreny alarmowe w Warszawie 29.10 to część akcji mającej na celu zwrócić naszą uwagę na niebezpieczeństwo związane ze zmianami klimatycznymi wywoływanymi przez człowieka. Więcej szczegółów znajdziecie w dalszej części artykułu.

W formie 24: odpoczynek po treningu

"Alarm dla klimatu" w Warszawie

Czemy wyją syreny w Warszawie w piątek, 29 października? To część zainicjowanej przez serwis Gazeta.pl oraz Koalicję Klimatyczną akcji "Alarm dla klimatu". Jej celem jest symboliczne podkreślenie doniosłości szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, na którym światowi liderzy będą podejmować decyzje dotyczące przyszłości naszej planety i jej klimatu. To międzynarodowe wydarzenie zaplanowano na 30 października.

W akcji "Alarmu dla klimatu" biorą udział również Gdańsk i Łódź. Tamtejsze władze także postanowiły uruchomić syreny alarmowe 29.10. W miastach zaplanowano też kampanię informacyjną w mediach społecznościowych oraz w serwisie Gazeta.pl. Więcej na temat przedsięwzięcia dowiecie się na stronie urzędu miasta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dlaczego wyją syreny w Warszawie 29.10.2021? To alarm dla nas wszystkich!