Syreny alarmowe

i

Autor: Nick Normal flickr.com W zawyją syreny? Dlaczego? Jest ważny powód

DLACZEGO W WARSZAWIE WYJĄ SYRENY? Alarmy na terenie stolicy 17-21.05

2021-05-14 12:32

W dniach 17 - 21 maja 2021 zaplanowano w Warszawie włączenie syren alarmowych. To sygnał informujący o zagrożeniu z powietrza słyszalny na terenie całej stolicy. Dlaczego zdecydowano się go uruchomić? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Dlaczego w Warszawie wyją syreny? Takie pytanie w dniach od 17 do 21 maja może sobie zadawać wiele osób mieszkających w Stolicy. Na poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek zaplanowano uruchomienie specjalnego sygnału dźwiękowego informującego o zagrożeniu z powietrza. Czy oznacza to, że warszawiakom i warszawiankom grozi jakieś szczególne niebezpieczeństwo w tych dniach? Na szczęście nie. Powód jest inny i został wyjaśniony na stronie informacyjnej Miasta Warszawy. Syreny w Warszawie rozbrzmiewające przez pięć dni mają związek z ćwiczeniami organizowanymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. W dalszej części artykułu znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące tego, jak mają brzmieć alarmy w Warszawie i jakim sygnałem się kończą.

EURO 2021 - tak brzmi oficjalny hymn, który zagrzeje piłkarzy do walki!

Syreny alarmowe w Warszawie 17-21.05

Komunikat o tym, dlaczego w Warszawie wyją syreny, znajdujemy na stronie stołecznego informatora Warszawa 19115. W komunikacie informuje się o ćwiczeniach pod kryptonimem RENEGADE\SAREX-21. To właśnie z ich powodu słyszymy alarmy w Warszawie w dniach 17-21 maja. Poniżej zamieszczamy pełną treść komunikatu. Opisano w nim brzmienie sygnału alarmowego i sygnału kończącego.

W związku z prowadzonymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczeniami taktyczno–specjalnymi pod kryptonimem RENEGADE\SAREX-21, w dniach 17-21 maja 2021 roku planowane jest uruchomienie syren alarmowych i nadanie treningowego sygnału ogłoszenia alarmu, dotyczącego zagrożenia z powietrza, tj. sygnału akustycznego modulowanego w czasie 3 min. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez nadanie treningowego sygnału odwołania alarmu, tj. sygnału akustycznego ciągłego w czasie 3 min. Ćwiczenie ma na celu sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

Źródło: warszawa19115.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: DLACZEGO W WARSZAWIE WYJĄ SYRENY? Alarmy na terenie stolicy 17-21.05