Deweloper burzy własne osiedle - kuriozalny przypadek na Białołęce

i

Autor: Bart Everson flickr.com Burzenie budynków (zdjęcie ilustracyjne)

Deweloper burzy własne osiedle - kuriozalny przypadek na Białołęce

2021-04-08 11:56

Choć budowa była już w zaawansowanej fazie, deweloper postanowił ją wyburzyć. Taka sytuacja dziwi nawet specjalistów z branży! Dlaczego zdecydowano się zniszczyć powstające dopiero osiedle? W naszym artykule poznacie szczegóły tej sprawy.

Deweloper burzy własne osiedle? Trzeba przyznać, że w dobie mieszkaniowego boomu w Warszawie, brzmi to dość nieprawdopodobnie. A jednak, taka sytuacja ma miejsce na Białołęce. Mowa o osiedlu Nova Białołęka przy ul. Kartograficznej. Zaplanowane zostało jako zespół czterech nowoczesnych, dwupiętrowych bloków. Inwestycję promowano hasłem "oddech miasta", a przyszłych lokatorów zachęcano dostępnością metraży, ogródkami przydomowymi i wygodną infrastrukturą. Jak donosi warszawski serwis Gazety Woborczej, zdążono postawić konstrukcje sięgające pierwszego piętra, ale zamiast budować dalej, przedsięwzięcie wstrzymano. Później na placu pojawiła się ekipa rozbiórkowa, która przy pomocy ciężkiego sprzętu zaczęła burzyć niedokończone budynki. Jakie były powody podjęcia tak zaskakującej decyzji przez dewelopera?

Ustawili jeże przy drodze

Deweloper zdradza powód wyburzenia osiedla Nova Białołęka

Andrzej Kłosowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, zapewnił serwis, że inspektorat nie ma z tym nic wspólnego. Sytuacja zdziwiła też Konrada Płochockiego, dyrektora generalnego Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Przyznaje, że niekiedy deweloper dokonuje rozbiórki, ale dotyczy to zwykle tylko fragmentów konstrukcji, a nie całych budynków. Co zatem skłoniło dewelopera do całkowitego wyburzenia osiedla?

Za budowę osiedla Nova Białołęka odpowiada firma Jakon. Dziennikarze serwisu zdołali dotrzeć do przedstawiciela dewelopera, który powiedział:

W trosce o jak najlepsze rozwiązania techniczne oraz brak pewności co do użytego materiału, zdecydowaliśmy o rozbiórce części budynku

Działanie firmy jest bez wątpienia czymś wyjątkowym w skali Warszawy. Jakie będą dalsze losy budowy na Białołęce? Tego obecnie nie wiadomo.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy szukasz własnego mieszkania?
Źródło: Deweloper burzy własne osiedle - kuriozalny przypadek na Białołęce