Skrzynka w urzędzie dzielnicy

i

Autor: Ewa Sas

Daj lajka urzędnikowi! Nietypowa akcja w urzędzie dzielnicy na Ursynowie

2021-04-15 21:15

Zamiast skarg i zażaleń - skrzynka z emotikonami. Taki system oceniania swoich pracowników wprowadził urząd na Ursynowie. Każdy mieszkaniec, który na wejściu pobierze bloczek z numerkiem, będzie mógł przy wyjściu wrzucić go do odpowiedniej przegródki.

Raport z Anteny 15.04

Trzy przegródki - trzy oceny

W zależności od tego, jak oceniamy urzędnika, który załatwiał naszą sprawę - możemy wrzucić bloczek do przegródki z uśmiechniętą, wkurzoną lub neutralną miną. Skrzynki znajdują się przy wyjściu z urzędu. Jak zapewniają władze dzielnicy - będą wiedzieć, którego urzędnika dotyczy dana ocena. - Każdy numerek jest przypisany do konkretnego stanowiska i my możemy sprawdzić, przy którym była obsługiwana dana osoba - mówi Jakub Berent, wiceburmistrz Ursynowa. - To posłuży nam do tego, by sytuacje z pracownikami wyjaśniać.

Wezwanie na dywanik czy uścisk dłoni burmistrza?

Władze dzielnicy liczą na motywację urzędników do jak najlepszej pracy. Nie zdradzają jednak, czy na dobrze ocenianych pracowników czekają jakieś nagrody. Za to z negatywnych ocen z pewnością będą wyciągane konsekwencje. - Moim zdaniem to świetny pomysł, by dać mieszkańcom możliwość wypowiedzenia się. To jest sygnał dla nas, jak nasza praca jest oceniana. To jest też motywacja dla pracowników, którzy wiedzą, że mieszkaniec może ich ocenić - mówi wiceburmistrz Berent. - A przecież wszyscy byśmy chcieli, żeby nasza praca była jak najlepiej oceniana.

Podobne rozwiązanie do oceniania pracy urzędników działa już w urzędzie dzielnicy na Żoliborzu.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Źródło: Daj lajka urzędnikowi! Nietypowa akcja w urzędzie dzielnicy na Ursynowie