Czym karmić kaczki? Miasto apeluje do spacerowiczów! Tego NIE WOLNO ROBIĆ!

i

Autor: Canva.com Czym karmić kaczki? Miasto apeluje do spacerowiczów! Tego NIE WOLNO ROBIĆ!

Czym karmić kaczki? Miasto apeluje do spacerowiczów! Tego NIE WOLNO ROBIĆ!

2021-04-01 13:41

Czym karmić kaczki? Miasto apeluje do spacerowiczów! Tego NIE WOLNO ROBIĆ! Piękna pogoda zachęca nas do wychodzenia z domu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wielu z nas wybierze las lub park. Tam przy akwenach spotkać możemy liczne ptactwo wodne. Warto jednak wiedzieć, jak je karmić, by nie zrobić zwierzętom krzywdy!

Czym karmić kaczki? Miasto apeluje do spacerowiczów! Tego NIE WOLNO ROBIĆ! Na Facebooku Miasto Stołeczne Warszawa pojawił się ważny apel do spacerowiczów. Wielu z nas może nie być świadomych, że karmienie kaczek nie zawsze jest dla nich bezpieczne. Ptaków wodnych nie powinno karmić się pieczywem, ani innymi produktami spożywczym. Szczególnie niebezpieczny jest dla nich biały chleb. Ekolodzy ostrzegają, że niewłaściwe dokarmianie może prowadzić do chorób układu pokarmowego, a nawet śmierci zwierząt. Proszą też, by nie traktować zwierząt tych jak śmietniki.

Czym karmić kaczki? Miasto podpowiada

W większości warszawskich parków, gdzie bytuje ptactwo, znajdziemy specjalne automaty z karmą. By nasypać je na rękę, wystarczy tylko przekręcić specjalną gałkę. Ponadto karma jest zupełnie darmowa! W ten sposób możemy od najmłodszych lat uczyć nasze dzieci jak bezpiecznie dokarmiać ptactwo wodne.

Sonda
Czy wierzysz w teorie spiskowe związane z koronawirusem?
Źródło: Czym karmić kaczki? Miasto apeluje do spacerowiczów! Tego NIE WOLNO ROBIĆ!