Czy strefy kibica będą podczas EURO 2020?

i

Autor: Archiwum Eska

Czy podczas EURO 2020 będą strefy kibica? Mimo pandemii wiele miast ma takie plany!

2021-05-27 9:24

Czy podczas EURO 2020 będą strefy kibica? Czy wzorem poprzednich wielkich sportowych imprez piłkarskich będziemy mieć okazję do wspólnego kibicowania? Na pewno nie na taką skalę jak w poprzednich latach. Mimo pandemii niektóre miasta, z zachowaniem reżimu sanitarnego planują strefy kibica podczas EURO 2020.

Czy podczas EURO 2020 w polskich miastach będą strefy kibica? Czy mimo pandemii będzie można wspólnie świętować EURO i występy naszej reprezentacji? Okazuje się, że w wielu miejscach tak. Strefy Kibica organizowały zawsze samorządy. Te, w większości przypadków w tym roku Stref Kibica EURO organizować nie chcą. Pandemia, koszty, ograniczenia związane z limitem osób. Gdzie więc STREFY KIBICA NA EURO będą? 

CZY BĘDĄ STREFY KIBICA NA EURO 2020?

To wszystko zależy od danego samorządu. Wiele dużych miast takich stref kibica nie ma w planach. Wszystko przez pandemię. I tak choćby w Toruniu zapowiedziano, iż Strefa Kibica nie powstanie. Chyba, że Polska zagra w półfinale czy finale - tak zapowiedział prezydent miasta. Dlaczego wiele, szczególnie dużych miast nie organizuje stref? Wszystko oczywiście przez pandemię. Strefa Kibica byłaby imprezą na świeżym powietrzu, podobną do koncertów. Przepisy te, jak mówią organizatorzy nie są do końca jasne. Wiele osób podkreśla, iż nie ma co kusić losu i organizować takich wydarzeń. W tym roku nie ujrzymy więc tłumów przepełnionych miast na polskich ulicach. Jednak będą jednak pewne wyjątki.

Rozmowa z ochroniarzem w Opalenicy

TU POWSTANĄ STREFY KIBICA!

Jednak nie wszyscy się poddają. Burmistrz Swarzędza pod Poznaniem zapowiedział, iż w tym mieście powstanie zgodnie z tradycją strefa kibica. W tym przypadku jednak, oobecnie nie wiadomo ile osób będzie mogło wejść do strefy i kibicować. Szczegółowe informacje mamy poznać niebawem. Podobnie myślą w Tarnobrzegu, gdzie także zapowiedziano strefę kibica. Strefa Kibica na EURO ma tutaj powstać na stadionie miejskim. Strefę kibica zapowiedziano także w Ciechocinku czy Nysie. Wiele miast nie podjęło jeszcze decyzji w sprawie stref. Możemy jednak przypuszczać, iż szczególnie mieszkańcy wielkich miast, muszą liczyć się z tym, iż EURO 2020 oglądać będą w domach - czy to swoich, czy to u znajomych.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przeniesione z poprzedniego roku na obecny. Nie zmieniła się jednak nazwa wydarzenia, stąd strefa Euro 2020, a nie 2021.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Czy podczas EURO 2020 będą strefy kibica? Mimo pandemii wiele miast ma takie plany!