Kamera zewnętrzna

i

Autor: materiały prasowe ARLO Dopilnujmy, by umiejscowienie kamer zewnętrznych nie pozwalało na ich celowe lub przypadkowe uszkodzenie

Czy na Nowym Świecie jest bezpiecznie? W weekend zginął tam mężczyzna

2022-05-11 20:00

Czy na Nowym Świecie jest bezpiecznie? Takie wątpliwości rodzą się po weekendowym incydencie, kiedy na Nowym Świecie zabito mężczyznę. W nocy z sobotę na niedzielę w rejonie skrzyżowania z ulicą Foksal grupa kilku osób zaatakowała jednego z przechodniów. Ranny wszedł do jednego ze sklepów, gdzie wezwano pogotowie, które zabrało go do szpitala. Tam mężczyzna zmarł.

Weekendowe zdarzenie zrodziło pytania odnośnie samego bezpieczeństwa na Nowym Świecie - i właśnie o to zapytaliśmy przechodniów. - Myślę, że jest tutaj bezpiecznie - mówi jedna z okolicznych mieszkanek. - To zależy od pory dnia. Rano i w południe jest bezpiecznie, ale wieczorem? Pijani, albo naćpani ludzie... - dodaje inna.

Nowy Świat monitoruje dziewięć miejskich kamer.

- To kamery HD o bardzo dobrej jakości obrazu - mówi Jakub Leduchowski, zastępca rzecznika stołecznego ratusza. - Działają całą dobę, umożliwiają pogląd w czasie rzeczywistym, a operatorzy informują o zaobserwowanych zdarzeniach policję lub straż miejską, w zależności od charakteru zajścia. Policja ma też pełen dostęp do monitoringu.

- Mieszkam tutaj niedaleko i jestem przyzwyczajona, jest tutaj raczej bezpiecznie - słyszymy od okolicznego mieszkańca. - Z miesiąc temu widziałam, jak była tutaj awantura i musiała interweniować policja - dodaje inna warszawianka.

A czy patrole policji powinny zostać zwiększone? - Zdecydowanie - mówią mieszkanki.

Prezydent stolicy zadeklarował, że będzie prowadził rozmowy na temat poprawy bezpieczeństwa w mieście. - Wspieramy stołeczną policję m.in. przez to, że że organizujemy za pieniądze miejskie dodatkowe patrole. Po to za to płacimy, żeby te miejsca szczególne niebezpieczne zostały objęte jeszcze dodatkową kontrolą - mówi Rafał Trzaskowski. - Trwają rozmowy i zrobimy wszystko, by tego typu incydenty nie miały miejsca. I to nie tylko na Nowym Świecie.

QUIZ: Dokończ dowcip z PRL-u! Na pewno nie znasz ich wszystkich

Pytanie 1 z 9
Wowa i Sasza poszli się napić do łaźni. Piją, piją, ale trzeźwość ich nie opuszcza. Postanawiają więc pójść do Stiopy i wreszcie się urżnąć. Dzwonią do drzwi, Stiopa otwiera i mówi: widzę, że byliście w łaźni! Wowa na to: skąd wiesz? A Stiopa:
15-letnia Karolina zadławiła się cukierkiem. Nie żyje
Źródło: Czy na Nowym Świecie jest bezpiecznie? W weekend zginął tam mężczyzna