Supermarket.

i

Autor: pixabay.com Supermarket.

Czy jest NIEDZIELA HANDLOWA 29.08? Które sklepy otwarte są tego dnia?

2021-08-28 7:32

Od 2020 obowiązuje w Polsce zakaz handlu we wszystkie niedziele miesiąca. W ciągu roku jest jednak kilka wyjątków, kiedy można normalnie zrobić zakupy. Czy należy do nich niedziela 29 sierpnia? Czy sklepy są tego dnia otwarte czy zamknięte? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Czy jest niedziela handlowa 29.08? Nic dziwnego, że wiele osób zadaje sobie takie pytanie. Choć od 2020 roku zakaz handlu obowiązuje we wszystkie niedziele miesiąca, to istnieją wyjątki od tych przepisów. W ciągu roku jest kilka niedziel handlowych, a ich daty zostały ustalone odgórnie. Wyznaczono je w pobliżu najważniejszych świąt i wydarzeń, by każdy miał czas na zrobienie większych zakupów, na przykład przed Wielkanocą. W 2021 roku przewidziano siedem niedziel handlowych. Czy niedziela 29 sierpnia należy do tych wyjątków? Czy tego dnia sklepy są otwarte czy zamknięte? Informacje na ten temat znajdziecie w dalszej części artykułu.

Przeczytaj też: Michał Kołodziejczak - kim jest lider AgroUnii?

Sonda
Czy jesteś za zniesieniem handlu w niedziele?
KAPELUSZOMAT stanął na Rynku w Krakowie. To pierwsze takie urządzenie w Polsce a być może na świecie.

Czy są otwarte sklepy 29 sierpnia?

Czy niedziela 29 sierpnia jest niedzielą handlową? Tak, data 29.08 została wpisana jako jeden z wyjątków w ustawie o zakazie handlu. Dzień ten wybrano ze względu na rozpoczynający się rok szkolny. W niedzielę, 29 sierpnia, będziemy mogli zrobić najpotrzebniejsze zakupy przed pierwszym dzwonkiem w roku szkolnym 2021/2022. Tego dnia wszystkie sklepy są otwarte w standardowych godzinach.

Źródło: Czy jest NIEDZIELA HANDLOWA 29.08? Które sklepy otwarte są tego dnia?