Czy Castorama jest otwarta? Nowe obostrzenia od 27.03.

i

Autor: Wikipedia, CC, Fot. Henryk Borawski, 2013

Czy Castorama jest otwarta? Sprawdź, które sklepy będą zamknięte od soboty 27 marca [IKEA, CASTORAMA, RTV EURO AGD, MEDIA MARKT]

2021-03-25 17:25

Całkowity lockdown od soboty 27 marca. Zamknięte pozostają galerie handlowe. Do tej listy dołączyły też m.in. salony fryzjerskie, kosmetyczne, ale też niektóre sklepy meblowe i budowlane. Czy to oznacza zamknięcie Castoramy? Co z pozostałymi sklepami, jak IKEA, Media Markt czy RTV Euro AGD? Sprawdź, co się zmieni od soboty 27.03. Jakie obostrzenia obowiązują?

Całkowity lockdown będzie obowiązywał do niedzieli 18 kwietnia. To odpowiedź Ministerstwa Zdrowia na rosnącą liczbę zakażeń i zgonów. Prawdopodobnie za kilka dni te statystyki będą wyglądały jeszcze gorzej. Ma to związek ze zwiększoną mobilnością podczas Wielkanocy. Według nowych regulacji, zamknięte pozostają m.in. sklepy budowlane i meblowe. Czy Castorama będzie otwarta? Co z pozostałymi sklepami, jak IKEA, RTV Euro AGD czy Media Markt? Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawił konkrety.

Czytaj także: Szczepionka AstraZeneca bezpieczna dla zdrowia. EMA: "Skutki uboczne niezwykle rzadko"

Czy Castorama jest otwarta od 10 do 18 kwietnia?

Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami, które będą obowiązywać od 10 do 18 kwietnia?

  • w obiektach kultu religijnego może przebywać maksymalnie jedna osoba na 20 metrów kwadratowych powierzchni, przy zachowaniu min. 1,5 odległości.
  • zamknięte salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie,
  • działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego,
  • zamknięte korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe,
  • zamknięte przedszkola i żłobki (opieka wyłącznie dla dzeci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych),
  • zamknięte centra i galerie handlowe (z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni)
  • zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane (o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług > 2000 metrów kwadratowych)

Czytaj także: Całkowity lockdown od soboty. CO Z NIEDZIELĄ HANDLOWĄ 28 marca? Jakie sklepy będą otwarte?

Oznacza to, że takie sklepy, jak Castorama, IKEA, RTV Euro AGD czy Media Markt muszą pozostać zamknięte. Zwykle są to sklepy wielkopowierzchniowe.

Pozostałe obostrzenia pozostają bez zmian. Oznacza to, że wciąż nie skorzystamy m.in. z usług hoteli czy restauracji. Początkowo zasady miały obowiązywać do 9 kwietnia, ale zostały przedłużone o kolejny tydzień, czyli obowiązują do 18 kwietnia. Decyzje o ewentualnym przedłużeniu będą podejmowane później i będą zależne od danych dotyczących nowych zakażeń koronawirusem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Prawda czy fałsz: Dziecinnie proste pytania. Ile punktów zdobędziesz?

Pytanie 1 z 10
Hrabia Drakula naprawdę istniał.
Raport z Anteny godz. 10
Źródło: Czy Castorama jest otwarta? Sprawdź, które sklepy będą zamknięte do 18 kwietnia