maska

i

Autor: pexels Obostrzenia wrócą w Polsce w styczniu? Statystyki są alarmujące!

Rząd mówi DOŚĆ. Będą OSTRE kontrole maseczek przez policję i sanepid. "Przechodzimy na politykę wystawiania mandatów"

2021-10-28 12:18

Przedstawiciele rządu zapowiadają jeszcze ostrzejsze egzekwowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa. Policja ma prowadzić kontrole wraz z pracownikami sanepidu. Funkcjonariusze pojawią się też na ulicach, część z nich operować będzie po cywilnemu.

Koniec pobłażania! Będzie WIĘCEJ kontroli maseczek przez policję i sanepid

Wzmożone kontrole zapowiedział w czwartek minister zdrowia. Jak podkreślił Adam Niedzielski, do tej pory zwykle kończyło się na zwracaniu uwagi lub upominaniu. To jednak ma się zakończyć. Minister poinformował, że w piątek będzie rozmawiał o tej sprawie z szefostwem policji.

Teraz przechodzimy na politykę wystawiania mandatów. Mamy dobre podstawy prawne, przypomnę, że pod tym kątem został zmieniony Kodeks wykroczeń - powiedział minister zdrowia.

Dozorca zasnął. Karetka utknęła pod bramą szpitala. "Panie, otwórz pan!"

Dodał, że celem jest zmiana podejścia Polaków do obowiązku noszenia maseczek w wyznaczonych miejscach. Zaznaczył, że potrzebna jest "egzekucja tego obowiązku i zwracanie również uwagi innym".

Zdaję sobie sprawę, że czasem reakcje po zwróceniu uwagi są mało akceptowalne, ale proszę pamiętać że to świadczy o tej osobie. My dbajmy o swoje bezpieczeństwo również w ten sposób – dodał Niedzielski.

Plany rządu potwierdził też Szymon Cienki, rzecznik GIS. Jak zaznaczył, ustalane są właśnie "szczegóły wspólnych patroli policji i sanepidu".

Każdego dnia policjanci kontrolują ok. 2,6 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej. Coraz częściej po cywilnemu - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Sonda
Czy nosisz maseczkę w zamkniętych, publicznych pomieszczeniach?
Źródło: Rząd mówi DOŚĆ. Będą OSTRE kontrole maseczek przez policję i sanepid. "Przechodzimy na politykę wystawiania mandatów"