Czesław Michniewicz ZAWIESZONY - za co kara dla trenera Legii Warszawa?

i

Autor: YouTube sometimes,idon'tunderstand https://www.youtube.com/channel/UCfyURZCMRSPKEBz8K3QECuQ Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz ZAWIESZONY - za co kara dla trenera Legii Warszawa?

2021-04-22 13:22

O karze dla trenera legii Warszawa zadecydowała Komisja Ligi Ekstraklasy SA. Rolę Czesława Michniewicza musiał przejąć jego asystent, Przemysław Małecki. Za co został zawieszony szkoleniowiec Wojskowych? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Czesław Michniewicz zawieszony - Komisja Ligi Ekstraklasy SA poinformowała o tym w środę 21 kwietnia. Legia Warszawa złożyła protest w tej sprawie. Nie wywarło to jednak wpływu na decyzję Komisji. Szkoleniowiec Wojskowych został wiec zawieszony na dwa spotkania. Z trybun obejrzał już mecz Legia Warszawa - Piast Gliwice. Tak samo będzie śledził grę swojej drużyny podczas spotkania Legia - Lechia Gdańsk w niedzielę 25 kwietnia. Obowiązki głównego trenera klubu z Łazienkowskiej 3 przejął Przemysław Małecki, asystent Michniewicza. Za co dostał karę szkoleniowiec Legionistów? Wszystko przez to, że podczas meczu z Cracovią puściły mu nerwy.

Marchew – dlaczego warto jeść marchewkę?

Michniewicz zawieszony po awanturze podczas meczu

Zawieszenie Czesława Michniewicza to efekt awantury, do której doszło pomiędzy nim a sędziami w czasie meczu z Cracovią. Klub miał jeszcze nadzieję na zniesienie kary. Protest został jednak odrzucony. Decyzja Komisji Ligi brzmi następująco:

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, które nie dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra, Komisja Ligi była zobligowana oddalić protest złożony przez Legię Warszawa. Dotyczył on samoistnej czerwonej kartki dla szkoleniowca Czesława Michniewicza, jaką trener otrzymał w trakcie meczu 25. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa - Cracovia. Tym samym Czesław Michniewicz zobowiązany jest odbyć automatyczną karę dyskwalifikacji w dwóch najbliższych meczach Ekstraklasy.

Jak wyglądała sytuacja, która poskutkowała zawieszeniem Czesława Michniewicza? W trakcie meczu z Cracovią doszło do sprzeczki z jednym z sędziów technicznych. Po kilku ostrych słowach ze strony trenera Legii, techniczny poinformował głównego arbitra. Ten pokazał Michniewiczowi najpierw żółty kartonik. Szkoleniowca rozzłościło to jeszcze bardziej, co ostatecznie zakończyło się odesłaniem go na trybuny. Sytuację widać na poniższym nagraniu.

Sonda
Czy Legia Warszawa zostanie mistrzem Polski 2020/21?
Źródło: Czesław Michniewicz ZAWIESZONY - za co kara dla trenera Legii Warszawa?