Czekolada

i

Autor: pixabay.com Czekolada

CZEKOLADA TEJ MARKI wycofana ze sklepów - wykryto w niej szkodliwą substancję!

2021-10-25 13:26

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed czekoladą, w której wykryto szkodliwą substancję. Produkt jest już wycofywany z obrotu, ale niektórzy mogli zdążyć ją kupić, zanim pojawiła się informacja o zagrożeniu. Dowiedzcie się, o jaką czekoladę chodzi i sprawdźcie, czy nie macie jej w domu.

Główny Inspektor Sanitarny opublikował na swojej stronie internetowej ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W komunikacie czytamy o wycofaniu ze sklepów dwóch partii czekolady. Powodem jest skażenie jednego ze składników szkodliwym związkiem chemicznym - tlenkiem etylenu. Jest to substancja szkodliwa dla zdrowia i nie można ustalić jej bezpiecznych poziomów spożycia. Tlenkiem etylenu zanieczyszczony był sproszkowany imbir użyty jako dodatek do czekolady. GIS informuje o wycofaniu dwóch partii. Znikają one już ze sklepowych półek, ale możliwe, że część zdążono już sprzedać. Koniecznie sprawdźcie, o jaką czekoladę chodzi i poznajcie numer partii zanieczyszczonych tlenkiem etylenu. Jeśli ją kupiliście, pod żadnym pozorem nie powinniście jej spożywać.

Olsztyn. Samochód zapalił się w trakcie jazdy. Na pomoc kobiecie ruszyli policjanci

Czekolada wegańska z kurkumą, imbirem i cytryną wycofana ze sklepów

GIS poinformował o prowadzonym przez bułgarską firmę Bio Benjamin Ltd. wycofaniu niektórych partii czekolady Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g, ze względu na zastosowanie do jej produkcji sproszkowanego imbiru zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. W związku z tym polski odbiorca, podmiot Eko – Wital Sp. z o.o., zdecydował o wycofaniu partii, które trafiły do sklepów zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu. Poniżej zamieszczamy zdjęcie oraz numery partii i daty przydatności do spożycia, po których można rozpoznać skażone tlenkiem etylenu czekolady:

  • Nazwa produktu: Benjamissimo Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g
  • Nazwa produktu wg systemu Eko-Wital: Czekolada wegańska HE z kurkumą, imbirem i cytryną BIO 60 g., Kod EAN: 3800500804996
  • Numery partii: 21147, 21161
  • Data minimalnej trwałości: 27.05.2022, 10.06.2022
  • Producent: Bio Benjamin Ltd
  • Dystrybutor: Eko – Wital Sp. z.o.o., ul. Staniewicka 5, 03-310 Warszawa
Czekolada Benjamissimo Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g

i

Autor: Główny Inspektorat Sanitarny Czekolada Benjamissimo Happy Edition Curcuma Ginger Lemon 60g

Źródło: www.gov.pl/web/gis

Źródło: CZEKOLADA TEJ MARKI wycofana ze sklepów - wykryto w niej szkodliwą substancję!