CyrkON. Noc Artystów - kiedy się odbędzie? Jakie czekają nas atrakcje?

i

Autor: https://www.facebook.com/projektCyrkON/photos/gm.453198569108118/276255897491223 Zdjęcie poglądowe

CyrkON. Noc Artystów - kiedy się odbędzie? Jakie czekają nas atrakcje?

2021-04-29 13:41

CyrkON, to pełnometrażowe spektakle teatralno - cyrkowe, w pełni online. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce! Do tej pory widzowie mogli zobaczyć już dwa spektakle. Pierwszy spektakl obejrzało ponad 3,5 tysiąca widzów, drugi - drugie tyle. To oznacza, że Nowy Cyrk online w naszym widziało już ponad 7000 osób! Wszyscy byli zachwyceni, a teraz i Wy możecie dołączyć do tego grona. Kiedy odbędzie się Noc Artystów?

Cyrk kojarzy Wam się z namiotem i areną? A co powiecie na cyrk...w muzeach?

“CyrkON. Noc Artystów.“ to pierwszy w Polsce interaktywny, pełnometrażowy spektakl cyrkowy online i zwiedzanie warszawskich muzeów w jednym! Oglądając “CyrkON. Noc Artystów.“ to Wy decydujecie, które muzeum odwiedzicie następne i którego artysty zapierające dech w piersiach umiejętności zobaczycie.

Premiera już 14.05.21! To Noc przed Nocą Muzeów w Warszawie. 15.05.21 - w Noc Muzeów będziecie mogli miejsca, które zobaczyliście w naszym spektaklu - jeśli tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli - zwiedzić “w realu”! Oglądanie będzie zupełnie darmowe, ale jeśli chcesz wesprzeć projekt, możesz wrzucić do “wirtualnego kapelusza” dowolną kwotę. Każde 10, 30, czy 50 zł sprawi, że sztuka przetrwa nawet pandemię!

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

CyrokON: Co to jest?

- Jesteśmy grupą pasjonatów, która w dobie koronawirusa, stworzyła projekt Cyrku Online - nie mogąc występować na cyrkowych arenach, teatralnych scenach, czy na eventach, bo nadal chcemy promować ideę Nowego Cyrku i występować, bo tego nam najbardziej brakuje.Chcemy pokazać widzom świat nowego cyrku, czyli takiego, który wyszedł z ram cyrku tradycyjnego, nie wykorzystuje w swoich pokazach zwierząt, cechuje się syntezą sztuk “typowych” dla cyrku takich jak żonglerka, czy akrobatyka; z tańcem, elementami teatru i teatru improwizacji, muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi i nowymi technologiami. Spektakle nowo cyrkowe starają się opowiadać swoje historie wykorzystując dyscypliny cyrkowe jako język narracji. Podrzucanie piłek przestaje być popisem umiejętności, staje się etiudą, która przekazuje emocje i jakąś opowieść. Nowy cyrk sięga jednak równocześnie do swoich źródeł, wykorzystując ludyczność oraz wędrowną formę, żeby trafić do szerokiego grona odbiorców, na co dzień nie mającego dostępu, czy możliwości pójścia do teatru lub opery - tym razem cyrk "zawędrował" do domów widzów. Gatunek ten, od kilku lat zyskuje w Polsce na popularności, jeden z największych festiwali nowo cyrkowych w Europie “Carnaval Sztukmistrzów” odbywa się w Lublinie, występują na nim artyści z całego świata - również artyści biorący udział w Projekcie CyrkON.To już nasz trzeci spektakl. Pierwszy spektakl projektu CyrkON obejrzało ponad 3,5 tysiąca widzów, drugi - jeszcze więcej. To znaczy - Nowy Cyrk, online, w naszym wykonaniu widziało już ponad 7000 osób.

Więcej wiadomości znajdziecie również na WYDARZENIU na Facebooku!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: CyrkON. Noc Artystów: Kiedy się odbędzie? Jakie czekają nas atrakcje?