Pies

i

Autor: MAKY_OREL/CC0/pixabay.com

COŚ DOBREGO Warszawa - PUNKTY stacjonarne w sześciu dzielnicach. Gdzie je znaleźć?

2021-04-13 15:22

Porządkując szafy i pozbywając się starych ubrań możemy pomóc zwierzętom ze schroniska na Paluchu. W Warszawie uruchomiono właśnie sześć stacjonarnych punktów zbiórki. Gdzie się znajdują? Ich lokalizacje poznacie w naszym artykule.

Coś Dobrego to organizowana przez warszawski ratusz akcja, której celem jest zebranie pieniędzy na zakup specjalnego inkubatora dla zwierząt. Korzystać będzie z niego schronisko Na Paluchu. Akcja trwa od 12 do 16 kwietnia, a udział może wziąć każdy. Co więcej, pomagając zwierzętom możemy pozbyć się z szaf starych lub nieużywanych ubrań, butów torebek czy biżuterii. Każdy 1 kilogram to złotówka dla schroniska Na Paluchu. Zebrane pieniądze trafią do szpitala weterynaryjnego działającego przy schronisku. Uruchomiono już stacjonarne kosze na odzież, zlokalizowane w sześciu dzielnicach. Warto wiedzieć, gdzie w Warszawie można je znaleźć.

Sedno Sprawy - Jan Grabiec

Akcja Coś dobrego - gdzie są stacjonarne punkty zbiórki?

Punkty zbiórki odzieży przeznaczone są głównie dla tych, którzy mają do oddania tylko kilka sztuk odzieży. W ten sposób akcję Coś dobrego można wesprzeć w sześciu dzielnicach. Punkty są czynne w dniach 12-16 kwietnia, w godz. 8.00-16.00, (pon.-pt.). Ich lokalizacje to:

  • Urzędu Dzielnicy Białołęka (ul. Modlińska 197),
  • Urzędu Dzielnicy Śródmieście (ul. Nowogrodzka 43),
  • Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61),
  • Urzędu Dzielnicy Wawer (ul. Żegańska 1),
  • Urzędu Dzielnicy Targówek (ul. Kondratowicza 20),
  • Urzędu Dzielnicy Ochota (ul. Grójecka 17A).

Paczki z ubraniami także darmowym kurierem

Jeśli zbierzemy więcej niż 10 kg ubrań, możemy je przekazać za pośrednictwem kuriera. Jak to zrobić? Wystarczy spakować rzeczy w karton i wejść na stronę www.ubraniadooddania.pl/warszawa. W e-formularzu wypełnia się liczbę kartonów, adres i dogodny termin odbioru. Wybranego dnia bezpłatny kurier odbiera paczkę z terenu całej Polski.

Źródło: COŚ DOBREGO Warszawa - PUNKTY stacjonarne w sześciu dzielnicach. Gdzie je znaleźć?