Copa América 2021: Kilkadziesiąt zakażeń wśród piłkarzy i sztabów

i

Autor: PAP/EPA/Joedson Alves

Copa América 2021: Kilkadziesiąt zakażeń wśród piłkarzy i sztabów

2021-06-15 10:36

Copa América 2021 zmaga się z koronawirusem. Już 41 przypadków, w tym 31 wśród piłkarzy i członków delegacji, wykryto podczas rozgrywanych w Brazylii piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej. Informację podało brazylijskie ministerstwo zdrowia. W maju z organizacji turnieju zrezygnowała Argentyna i Kolumbia.

Copa América zmaga się z koronawirusem. Wśród piłkarzy i sztabowców wykryto już kilkadziesiąt zakażeń. Jak wyjaśniono w komunikacie brazylijskiego ministerstwa zdrowia, pozytywne wyniki testów stwierdzono między innymi w reprezentacjach Wenezueli, gdzie zainfekowanych jest 12 osób, Boliwii – cztery przypadki, a także Kolumbii – dwa przypadki. Jak podaje PAP niektóre media wymieniają także Peru, wśród ekip z odnotowanymi pozytywnymi wynikami testów. Do tej pory (dane obejmują badania do niedzieli) przeprowadzono prawie trzy tysiące testów PCR wśród drużyn narodowych i delegacji poszczególnych krajów oraz osób związanych z turniejem, a chodzi np. o pracowników hoteli.

CZYTAJ TAKŻE: Kiedy gra Polska? Mecz Polska - Hiszpania na Euro 2020. Kiedy Polska gra następny mecz?

Copa América 2021: Argentyna i Kolumbia zrezygnowały z organizacji imprezy

Brazylia została organizatorem mistrzostw Ameryki Południowej dopiero 31 maja, zastępując Argentynę i Kolumbię, które zmagają się z pandemią COVID-19. Dodatkowo Kolumbia zmaga się z kryzysem społeczno-politycznym. Z powodu organizacyjnych problemów z rywalizacji wycofały się zaproszone ekipy Kataru i Australii. W samej Brazylii nie brakuje głosów sprzeciwu w związku z organizacją mistrzostw, ze względu na jeszcze trudniejszą sytuację epidemiczną

Copa América 2021: Finał 10 lipca na Maracanie

Uczestników Copa América podzielono na dwie grupy po pięć zespołów, a do fazy pucharowej awansują aż po cztery z każdej. Finał ma się odbyć 10 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro.

Powrót piłkarzy do hotelu w Sopocie po przegranym meczu ze Słowacją
Źródło: Copa América 2021: Kilkadziesiąt zakażeń wśród piłkarzy i sztabów