Co za dramat! 5-miesięczna dziewczynka zmarła po ATAKU SROKI w parku

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Co za dramat! 5-miesięczna dziewczynka zmarła po ATAKU SROKI w parku

2021-08-10 12:12

Do strasznej tragedii doszło po ataku agresywnej sroki w parku. Zwierzę od dłuższego czasu atakowało spacerowiczów, którzy próbowali się bronić przy użyciu m.in. gałęzi. Obronić nie zdołała się jednak pewna kobieta, która po tym jak została zaatakowana przez ptaka upadła na ziemię. Niestety miała na rękach małą córeczkę, którą przygniotła swoim ciałem.

Do dramatu doszło kilka dni temu w jednym z parków w okolicach australijskiego Brisbane. Jak podają lokalne media, agresywne ptaszysko już od dłuższego czasu grasowało na tym terenie i atakowało spacerowiczów. Większość z nich skutecznie się broniła, używając gałęzi. Niestety obronić nie zdołała się pewna kobieta, która wybrała się na spacer ze swoją córką, 5-miesięczną Mią.

Kobieta trzymając dziecko na rękach zauważyła, że lata dookoła niej sroka i zaczyna ją atakować. Ptaszysko strasznie skrzeczało i w pewnym momencie rzuciło się na kobietę. Ta chciała chronić przede wszystkim dziecko, ale niestety przewróciła się i przygniotła 5-miesięczną dziewczynkę swoim ciałem. Niemowlę doznało poważnych obrażeń głowy i zmarło w szpitalu.

Burmistrz Brisbaen Adrian Schrinner przekazał, że śledztwo jest w toku. Ptak został usunięty z parku. Włodarz poinformował, że to pierwszy śmiertelny atak sroki w Brisbane.

Eska Summer City Śląsk - JuraPark Krasiejów Sunshine Reggae
Źródło: Co za dramat! 5-miesięczna dziewczynka zmarła po ATAKU SROKI w parku