Warszawska Syrenka

i

Autor: um.warszawa.pl Warszawska Syrenka

CHOINKOWE SYRENKI dla warszawiaków i warszawianek - gdzie dostaniemy darmową ozdobę?

2021-12-16 13:32

Filcowe przywieszki z warszawską syrenką mogą upiększyć choinki w domach warszawiaków i warszawianek. Miasto chce rozdać te bożonarodzeniowe ozdoby w kilku punktach stolicy. Sprawdźcie, gdzie i kiedy można dostać jedną z nich.

Mieszkańcy i mieszkanki Warszawy swoje tegoroczne świąteczne drzewka będą mogli upiększyć wyjątkowymi ozdobami. Miasto rozdaje darmowe, wykonane z filcu przywieszki z symbolem stolicy! Ozdoba ma kolor czerwony i przedstawia syrenkę wpisaną w kółko nawiązujące do świątecznej bombki. Wielkimi krokami zbliża się radosny czas świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas wolny od sporów i problemów, wypełniony rodzinnym ciepłem oraz, oczywiście, prezentami. My również przygotowaliśmy drobny upominek dla mieszkańców. Choinkowe ozdoby w kształcie syrenki już wkrótce pojawią się na ulicach stolicy. Mamy nadzieję, że ten najważniejszy symbol stolicy zagości w wielu domach i będzie przypominał o naszej małej Ojczyźnie. A ze swojej strony wszystkim warszawiankom i warszawiakom, każdemu bez wyjątków, nie tylko na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, ale na cały Nowy Rok i na zawsze życzę wszystkiego dobrego – mówi prezydent Rafał Trzaskowski. Gdzie i kiedy szukać choinkowych syrenek w Warszawie? O tym w dalszej części artykułu.

Świąteczna sukienka - życzenia od Moniki Mazur

Gdzie szukać syrenek?

Ozdoby dostępne będą od piątku, 17.12 do niedzieli, 19.12 w pięciu lokalizacjach w Warszawie. Wzorem papierowych żonkili na rocznicę Powstania w Getcie i 3-majowych kotylionów, będą przyczepione do słupów ogłoszeniowych. Znajdziemy je przy:

  • pl. Narutowicza od strony kościoła,
  • ul. Marszałkowskiej na rogu ze Wspólną,
  • rondzie Waszyngtona od strony Stadionu Narodowego,
  • al. Solidarności przy cerkwi,
  • pl. Wilsona koło wejścia do metra.

Słupy będą oklejone grafiką nawiązującą do warszawskiego plakatu świątecznego. Zawieszki pojawią się w piątek przed godziną 11:00, zapas będzie uzupełniany wieczorem i rano w kolejnych dniach aż do niedzieli. Dla bezpieczeństwa mieszkanek i mieszkańców, przy słupach będzie znajdował się płyn dezynfekujący, którym powinniśmy zdezynfekować ręce przed sięgnięciem po zawieszkę.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: CHOINKOWE SYRENKI dla warszawiaków i warszawianek - gdzie dostaniemy darmową ozdobę?