W poprzednich latach udział w wydarzeniu brało m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego

i

Autor: Adrian Grycuk/wikimedia commons

Chcesz wziąć udział w Nocy Muzeów? Rusza rejestracja!

2022-02-01 20:05

Muzea i galerie poszukiwane. Miasto ogłasza nabór placówek, które wezmą udział w tegorocznej Nocy Muzeów. Ci, którzy są zainteresowani otwarciem swoich drzwi dla zwiedzających w noc 14 maja, mogą już zgłaszać chęć udziału. Jak to zrobić? Przeczytaj!

Rzecznik prasowy komendy rejonowej policji Warszawa Mokotów pisze książki dla dzieci

Stacjonarnie i online

Urzędnicy podkreślają, że każdy kto chce wziąć udział w Nocy Muzeów, powinien wcześniej przygotować oferty na 14 maja. Tak, jak w poprzednim roku, w programie powinny się pojawić atrakcje stacjonarne i online lub hybrydowe. Wszystko dlatego, że lockdown może przyjść znienacka i trzeba być na niego przygotowanym. Jak podkreśla ratusz, atrakcje w formule online wcale nie muszą być gorsze od tych stacjonarnych.

- Dobrze, że instytucje kultury są pod tym względem niesłychanie kreatywne. Ta oferta wirtualna nie tylko nie traci na swojej wartości, ale też staje się bardziej różnorodna i ciekawa - mówi Monika Beuth-Lutyk z urzędu miasta.

Nie tylko dla muzeów

Żeby wziąć udział w Nocy Muzeów nie trzeba mieć słowa "muzeum" w nazwie. - To nie muszą być tylko muzea, to mogą być też galerie czy pracownie. Wszystkie jednostki, które z kulturą są związane i mają jakąś ofertę dla mieszkańców - mówi Monika Beuth-Lutyk. Dotychczasowe edycje Nocy Muzeów pokazują, że bywa ona wyjątkową okazją, ponieważ niektóre instytucje otwierają się dla zwiedzających tylko tej nocy.

Rejestracja placówek została uruchomiona na stronie kultura.um.warszawa.pl/nocmuzeow, gdzie dostępny jest formularz zgłoszeniowy. Zgłaszać można się  do 16 lutego do godziny 18.00.

QUIZ: Czy dobrze znasz cytaty z kultowych reklam?

Pytanie 1 z 15
Dokończ zdanie: "A świstak siedzi i zawija je w te..."

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Chcesz wziąć udział w Nocy Muzeów? Rusza rejestracja!