Czy IKEA w Warszawie jest otwarta? [LOCKDOWN NA MAZOWSZU]

i

Autor: ikea.com Czy IKEA w Warszawie jest otwarta?

Całkowity lockdown od 27.03. Czy IKEA w Warszawie jest otwarta? [BLUE CITY, TARGÓWEK, JANKI]

2021-03-25 19:19

Od soboty 27.03. w Polsce obowiązuje całkowity lockdown. Oznacza to m.in. zamknięcie żłobków i przedszkoli, salonów fryzjerskich, a także sklepów meblowych i budowlanych - ale nie wszystkich. Niektóre sklepy mogą być otwarte. Czy IKEA w Jankach, na Targówku i w Blue City będzie otwarta? Dowiesz się więcej czytając artykuł.

Od 26 kwietnia w Polsce obowiązuje regionalizacja obostrzeń. Oznacza to, że nie wszystkie restrykcje obowiązują w całym kraju. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło listę pięciu obszarów, w których liczba zakażeń jest niepokojąco wysoka. W tych regionach będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Na "czarnej liście" ministerstwa znalazły się województwa:

  • opolskie,
  • śląskie,
  • dolnośląskie,
  • wielkopolskie,
  • łódzkie.

Czytaj także: Powstał lek na Covid-19. W Piasecznie ruszyły badania kliniczne. Jak się zgłosić?

W pozostałych regionach, czyli także w województwie mazowieckim, obostrzenia zostaną poluzowane. Co się zmieni od 26 kwietnia w Warszawie?

  • Salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne - od 26 kwietnia będą mogły zostać otwarte dla klientów. Tego typu miejsca będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym.
  • Częściowy powrót do szkół dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych - od 26 kwietnia dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na naukę hybrydową.

Czy IKEA jest otwarta? [[BLUE CITY, TARGÓWEK, JANKI]

Ikea, Media Markt, Black Red White czy Agata Meble - wszystkie te sklepy od soboty 27 marca są zamknięte. Chodzi o sklepy o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 metrów kwadratowych. Od 26 kwietnia rząd luzuje obostrzenia w Warszawie, ale w kwestii zakupów nic się nie zmieniło. Wciąż wielkopowierzchniowe sklepy, takie jak Ikea pozostają zamknięte.

Kiedy IKEA będzie otwarta?

Jak zapowiedział rząd, przygotowano plan odmrażania gospodarki na cały maj. Znajdą się tam informacje o możliwości otwarcia gastronomii i branży hotelarskiej. O otwarciu sklepów wielkopowierzchniowych z meblami póki co nie było informacji. Możliwe jednak, że rząd umieścił je w planie na maj.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Test z geografii. Największe atrakcje turystyczne świata! Łatwe? Te pytania cię zniszczą

Pytanie 1 z 15
Który z tych słynnych pomników Jezusa jest najwyższy?
Super Raport 23.04 (Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu, dr Materska-Sosnowska - UW, gen. Gielerak - dyrektor WiM), Sedno Sprawy: Michał Kobosko
Źródło: Luzowanie obostrzeń od 26.04. Czy IKEA w Warszawie jest otwarta? [BLUE CITY, TARGÓWEK, JANKI]