Burze w Warszawie 5.05.2021. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Burze w Warszawie 5.05.2021. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą!

2021-05-05 9:47

Mieszkańcy północnego zachodu muszą w środę liczyć się z tym, że będzie silnie wiało - nawet do 90 km/h. Z kolei w południowo-wschodniej Polsce wystąpią burze, a lokalnie też grad. Czarne chmury zasłonić mogą również niebo w Warszawie. Wiosenna burza może być niebezpieczna, jeśli pozostaniemy na dworze! Więcej dowiecie się w tym artykule!

Burze w Warszawie 5.05.2021. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą! Według prognoz środa będzie dniem wietrznym. Temperatura maksymalna w południowo-zachodniej części kraju, np. w Szczecinie, wyniesie ok. 10-12 stopni, około 15 st. C pokażą termometry m.in. w Łodzi i Warszawie, a nawet do 20 stopni będzie w środę w Rzeszowie i Przemyślu. W Warszawie pogorszenie pogody nastąpić ma po południu. czarne chmury zbiorą się nad stolicą. Może występować również grad! Zanim wyjdziecie z domu pamiętajcie o zabezpieczeniu okien i balkonów. Na dworze nie powinny pozostawać również zwierzęta, jeżeli nie mają zapewnionej bezpiecznej kryjówki.

Krowa uratowana przez strażaków

POGODA w Polsce - 5.05.2021. Ostrzeżenie IMGW

Dla północnego zachodu Polski ostrzeżenia dotyczą silnego wiatru (porywy nawet do 90 km/h), a dla południowego wschodu burz (opady do 20 mm, porywy do 80 km/h, lokalny grad - informuje IMGW.

Silnie wiać będzie na Pomorzu (głównie w woj. zachodniopomorskim), w części Wielkopolski oraz w Lubuskiem. Burze z kolei mogą wystąpić na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Małopolsce oraz w woj. świętokrzyskim i śląskim. W Karkonoszach, Karpatach i na Śnieżce w środę będzie padał śnieg. Wzrost pokrywy śnieżnej szacowany jest na ok. 10 cm. 

Źródło: Burze w Warszawie 5.05.2021. IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą!