Warszawa

i

Autor: pixabay.com Warszawa

Budżet Obywatelski Warszawy 2022 - JAK ZGŁOSIĆ PROJEKT?

2022-01-11 14:51

Styczeń to ostatni miesiąc na zgłoszenie projektów do dziewiątej edycji budżetu obywatelskiego Warszawy. Zwycięskie zostaną zrealizowane przez miasto. W naszym artykule wyjaśniamy krok po kroku, jak prawidłowo złożyć projekt.

Warszawski Budżet Obywatelski - jego dziewiąta edycja wystartowała 1. grudnia 2021, a projekty zgłaszać można do 25. stycznia 2022. To pierwszy etap całego procesu. Wnioski będą później rozpatrywane, a spośród tych, które spełnią wszystkie kryteria, mieszkańcy i mieszkanki stolicy wybiorą najlepsze. To właśnie nasze głosy zadecydują o tym, które projekty zostaną zrealizowane. Miasto przeznaczy na ten cel aż 101 130 815 zł! To najwięcej od 2015 roku, czyli od samego początku istnienia budżetu (dawniej – partycypacyjnego) w Warszawie. Tak jak w poprzednich latach, projekt można zgłosić na formularzu papierowym lub przez internet. Jak to zrobić? O tym w dalszej części artykułu.

Drogowcy nie nadążają latać wielkich dziur w Warszawie

Jak zgłosić projekt przez Internet?

Najprostszym sposobem na złożenie projektu jest skorzystanie ze strony bo.um.warszawa.pl. Cała procedura składa się z kilku łatwych kroków:

  1. Zalogować się na konto lub zarejestrować się, jeśli jeszcze go nie posiadamy. Wpisujemy nazwę użytkownika, hasło i swój adres mailowy.
  2. Opisać projekt uzupełniając odpowiednie pola w formularzu. Możliwe jest dołączenie listy osób popierających propozycję.
  3. Uzupełnić dane osobowe - dzięki temu, pracownicy urzędu będą mogli porozmawiać z autorem/autorką o projekcie.
  4. Zgłosić projekt - pojawi się on wówczas na stronie Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy i mieszkanki mogą zamieszczać komentarze i zadawać pytania.

Zgłaszanie projektu drogą tradycyjną - gdzie złożyć formularz?

Osoby bez dostępu do internetu mogą wypełnić papierowy formularz. Dokument należy wówczas złożyć do urzędu dzielnicy lub urzędu miasta przy ul. Kredytowej 3, przed 25. stycznia.

Tydzień z Budżetem Obywatelskim

Dla tych, którzy mają więcej pytań, miasto przygotowało serię spotkań online na temat dziewiątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Budżet Obywatelski Warszawy 2022 - JAK ZGŁOSIĆ PROJEKT?