Budżet Obywatelski Mazowsza: To ostatni moment, by zgłosić swój projekt [TERMINY]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Budżet Obywatelski Mazowsza: To ostatni moment, by zgłosić swój projekt [TERMINY]

Budżet Obywatelski Mazowsza: To ostatni moment, by zgłosić swój projekt [TERMINY]

2021-04-16 18:09

To ostatnie dwa tygodnie, by zgłosić swój projekt do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do wydania jest aż 25 milionów złotych. A chętnych póki co... mniej niż 60! Jak złożyć swój projekt?

Nabór do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza ruszył tydzień temu. – Do tej pory złożonych zostało już 57 projektów. Zostały jeszcze dwa tygodnie. Zachęcam Państwa do zgłaszania swoich pomysłów. Biorąc udział w Budżecie Obywatelskim Mazowsza możecie mieć realny wpływ na rozwój naszego województwa – mówi marszałek Adam Struzik.

Ścieżka rowerowa, warsztaty, a może profilaktyka zdrowotna?

Projekty mogą być bardzo różne. Od ochrony zdrowia, przez doposażanie placówek oświatowych, kulturalnych po tworzenie terenów zielonych czy prowadzenie szkoleń i warsztatów. Warto jednak pamiętać, że zgłaszane projekty muszą spełniać kilka warunków:

  • muszą dotyczyć zadań o charakterze wojewódzkim, np. profilaktyki, promocji i ochrony zdrowia, bezpieczeństwa publicznego, a także infrastruktury społecznej czy drogowej.
  • muszą być zgodne z przepisami prawa i dokumentami strategicznymi województwa.

Proponowane inwestycje bądź przedsięwzięcia mogą być realizowane wyłącznie na nieruchomościach województwa, a termin ich realizacji nie może przekroczyć jednego roku budżetowego. Każdy zgłaszany projekt musi zyskać poparcie minimum 50 mieszkańców województwa. Co ważne w tym roku podpisy poparcia pod projektami będzie można zbierać nie tylko na listach papierowych, ale także elektronicznie.

Czytaj także: Daj lajka urzędnikowi! Nietypowa akcja w urzędzie dzielnicy na Ursynowie

Kto może zgłosić projekt?

Projekty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Mazowsza bez ograniczeń wiekowych. Każdy może zarówno zgłosić, jak i poprzeć dowolną liczbę projektów. W imieniu osób małoletnich projekty składają ich przedstawiciele ustawowi.

Zanim wyślesz – skonsultuj!

Tak jak w poprzedniej edycji BOM, również i w tej można skorzystać z możliwości skonsultowania projektu przed jego złożeniem. Każdy kto chciałby z tej możliwości skorzystać, może przesłać wersję roboczą projektu na adres [email protected]. Konsultacje to większa szansa na to, że zaprezentowany pomysł uzyska pozytywną ocenę i zostanie poddany pod głosowanie.

Czytaj także: Różowe Skrzyneczki zawisną w 34 szkołach w Śródmieściu. "Mówimy NIE ubóstwu menstruacyjnemu"

Jak zgłosić projekt?

Z uwagi na trwającą sytuację epidemiologiczną najlepszym sposobem na złożenie projektu będzie droga elektroniczna (za pośrednictwem systemu informatycznego dostępnego z poziomu strony bom.mazovia.pl) lub pocztowa. Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą również skorzystać z trzeciej opcji, którą jest złożenie projektu osobiście w siedzibie urzędu w Warszawie lub w jednej z delegatur – Radomiu, Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Ostrołęce, Piasecznie, Żyrardowie czy Wołominie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Najważniejsze wynalazki ludzkości w dziejach. Czy zdajesz sobie sprawę, w którym wieku powstały?

Pytanie 1 z 10
Pierwsze pismo drukowane powstało w wieku:
Raport z anteny 16.04, godz.10
Źródło: Budżet Obywatelski Mazowsza: To ostatni moment, by zgłosić swój projekt [TERMINY]