Bratki

i

Autor: scott1346 flickr.com Bratki

BRATKI ZA DARMO dla Warszawiaków 16.06 - gdzie trwa akcja "Przygarnij bratka"?

2021-06-14 8:37

W poniedziałek, 14 czerwca, miejski Zarząd Zieleni rozdaje za darmo sadzonki pięknych bratków! Warszawiacy i Warszawianki dostają je od rana. Gdzie się zjawić, by dostać sadzonkę w ramach akcji "Przygarnij bratka"? Przeczytacie o tym w naszym artykule.

Przygarnij bratka - ta wyjątkowa akcja warszawskiego Zarządu Zieleni. W poniedziałkowy poranek zupełnie za darmo można dostać sadzonki bratków. Kwiat, zwany też fiołkiem ogrodowym, to roślina dwuletnia z rodziny fiołkowatych. Jej charakterystyczne delikatne kwiatostany w intensywnych kolorach sprawiają, że bardzo często są wybierane, by zdobić miejskie rabaty i ogródki w parkach oraz skwerach. Tak jest również w Warszawie. Właśnie nastał czas wymiany roślin na odmiany letnie. Urzędnicy Zarządu Zieleni, nie chcąc marnować tych sadzonek bratków, które pozostały w dobrym stanie, wpadli na pomysł recyklingu miejskich kwiatów. To pilotażowa akcja. Jeśli okaże się sukcesem, na pewno będzie powtarzana. Gdzie można dostać darmowe bratki w ramach akcji "Przygarnij bratka"? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Pierwsza Parada Wiejskości w Warszawie

Przygarnij bratka - gdzie i o której akcja Zarządu Zieleni?

Gdzie można dostać darmowe sadzonki bratków w Warszawie? Mieszkańcy i mieszkanki miasta znajda je przy głównej alei Pola Mokotowskiego. Kwiaty będą rozłożone na plandekach. Sadzonki rozdawane są od godziny 8:00 do wyczerpania zapasów. Warto się pospieszyć!

Źródło: BRATKI ZA DARMO dla Warszawiaków 16.06 - gdzie trwa akcja "Przygarnij bratka"?